Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen legális önvédelmi...

Milyen legális önvédelmi eszközöket használhatok? 15F

Figyelt kérdés
Budapest belvárosában lakom, többször inzultáltak már a menekültek, nem akarom megvárni még tettlegességet követnek el ellenem, így fel akarok készülni. Milyen fegyverek használhatok ha megtámadnának egy este? Gázspray?

2015. aug. 2. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

Ezt az dönti el, hogy a támadónak mekkora fegyvere van. Ha ő zsebkéssel támad meg, te nem viszonozhatod konyhakéssel pl, mert nem arányos védekezésről beszélünk.


Legyen nálad esernyő, azzal nagyot lehet ütni és indokolt magaddal vinni Nem kell kimagyarázni ha elkapnak a rendőrök, mert megkéseltél egy menekültet. Mert azt ugye bizonyítanod, kell hogy ő támadott

2015. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem támadnék rá konyhakéssel, de azért nyugodtabb lennék ha lenne valami a saját testemen kívül ami biztonságot nyújt. Például ha többen ki akarnak rabolni lefújhatom őket? vagy elverhetem őket az esernyőmmel?
2015. aug. 2. 17:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Paprikaspré, acélbetétes bakancs, egy nagyobb rottweiler.

Csak nehogy te húzd a rövidebbet, ha aránytalannak ítélik az önvédelmedet...

2015. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, magyar állampolgárként és 15 évesként szerintem a törvény előtt akármit csinálnék nekem adnának igazat...egy rühes bevándorlócsorda ellen :DD de nyilván nem ölekedni akarok, csak védeni magamat ezektől
2015. aug. 2. 18:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sprét és azonnali futást javaslok.


"magyar állampolgárként és 15 évesként szerintem a törvény előtt akármit csinálnék nekem adnának igazat...egy rühes bevándorlócsorda ellen"

Erre csak azt mondanám, hogy fiatal és naív vagy. A magyarországi hatalom fogcsikorgatva tűri az önvédekezésre képes állampolgárt.

2015. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
most így utólag valóban naívan fogalmaztam, de szerintem elég problémás, hogy kevés teret adnak az önvédelemnek törvényileg. Nyilván nem kell rögtön megölni azt aki rád támad. Amerikában is tartható fegyver otthon (talán az már túlzás is ?)
2015. aug. 2. 19:41
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Hát nem mondanám, hogy törvényileg kevés lehetőséget adnak az önvédelemre, a jogos védelem annyira kiterjedt, hogy ha éjszaka támadnak meg, akkor a törvény szerint meg is ölheted a támadót, mindegy hogy ő fegyvertelen volt.

Egyébként meg jobb elkerülni a konfliktust, garázdaságért simán megbüntethetnek.

Mellesleg baromira kamu szaga van a kérdésnek, de moderátorok majd eldöntik.

2015. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Te, amennyiben nem provokátor vagy, hanem tényleg 15 éves fiú, a magyar jogok szerint megdögölhetsz ( már elnézést a kifejezésért ).

Miért? Hivatalosan tarthatsz magadnál engedély nélkül 8 cm-nél kisebb pengéjű kést ( amennyiben az nem rugós bicska vagy pillangó kés ), gáz-, illetve paprika sprayt és engedéllyel gázpisztolyt. Ha elmúltál 18 éves. De te, amennyiben nem provokátor vagy, nem múltál el 18. Tehát te vagy elfutsz vagy akár meg is halhatsz. Védekezés képpen hordhatsz magadnál egy sípot, illetve elszaladhatsz. A síppal felhívod magadra a figyelmet és nem annyira fárasztó mint a kiabálás, a futással pedig időt nyersz.

2015. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés valami provokáció?
2015. aug. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Most már nincs ilyen, hogy arányosan kell védekezni.(2012 óta) Hordhatsz fém tollat,acélbetétest,8cm-alatti kést,meg mondjuk dezodort(olyan mint a gázspray).
2015. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!