Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használhatok-e legálisan...

Használhatok-e legálisan ajándékba kapott Windows-t? Telepítő lemez+matrica meg van.

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 17:18
 1/3 Komplikato ***** válasza:
100%

Ha nem cég vagy akkor igen. :)

A valódiságot a matrica és a rajta lévő kód jelenti, hiszen ma már nem is biztos kell telepítő lemez. Az eredetiséget igazoló számlát meg elvileg magánszemélynek nem kell feltétlenül megtartania. Cégtől és vállalkozótól nem csak kérhetik, de a könyvelés miatt amúgy is szüksége van rá.

2012. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.Még egy dolog eszembe jutott:

ha-tegyük fel- nekem nincs rá szükségem,mert például nem windows-t használok,és ugyanúgy elajándékozom,ugyanez a felállás? Ja!Ez egy laptophoz adott lemez.

2012. nov. 8. 18:32
 3/3 tabaki ***** válasza:
Szerintem azé a jog, akié a lemez. Miután egyetlen példány telepítése jogtiszta, akkor semmi gond, ha az ajándékozó a maga gépéről letakarítja. Ha nem, akkor ő követ el jogsértést -- legalábbis az én parasztos értelmezésem szerint. Magánszemélyként egyébként a kutya sem fog rád szállni emiatt.
2012. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!