Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kettős állampolgárként kaphato...

Kettős állampolgárként kaphatok ingen lakást? Vagy kedvezményes bérlakást? (Budapesten)

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Remélem, nem, nekünk "mezei" állampolgároknak sem jár!
2015. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapnál? Mert kettős állampolgár vagy? És? Jelenleg a magyar állampolgárságodat élvezet ha Magyarországon élsz. Onnantól kezdve senkit nem érdekel, hogy mi a másik. Az csak neked szempont, mert a másik országban is élhetsz legálisan ahol a másik állampolgárságod van
2015. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Persze, ingyen kapsz egy 150 négyzetméteres budai villát, hozzá 2 darab Audit meg szociális támogatásként havi 500 ezer költőpénzt és egy lakájt.
2015. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Remelem kamu kerdes.
2015. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem kamu kérdés - régen tényleg volt ilyen...
2015. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Ingyen lakás? Hát persze.

Dankó 9. Ott kapsz persze csak éjszakára kb 50 szobatárssal...

2015. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Jaj de odamondogatók vagytok, csak szépen, finoman:


Egyes (nem kettős) magyar állampolgárként nem kaphatok ingyen lakást, nincs rá lehetőség.

Ha a két állampolgárságból itt vagy Magyarországon, akkor magyarként ugyanannyi illet meg mint engem.

Ez elég lojális, nem?

2015. aug. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Persze, csak a Fideszre kell szavaznod. 2018 állj át a Jobbikhoz, nehogy bebukd a lakást.
2015. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Mindenesetre a kérdező elérte célját:-(


Egy információt próbáltam átadni, megosztani azokkal, akik esetleg már nem tudják, hogy régen bizonyos országból hazánkba települők tényleg kaptak lakást. Ez nem tükrözi az én véleményemet, hogy ez helyes vagy nem helyes, ennek ellenére Jó alaposan le lettem húzva 0-ára.

A "remélem kamu kérdés" pedig roppant hasznos válasz lett...

"Jó dolog" ez a trollkodás, megosztás, lehúzás - legalább eléritek vele, hogy ne próbáljak meg segíteni, információt átadni, nem fogok senkinek válaszolni. Bizonyos rovatokba már be sem merem dugni az orrom, mert kezdőként 2 nap alatt 20 %-ot húztak le rajtam. Azóta se sikerült, csak 3 %-ot felmennem - pedig tényleg sokat segítek. De a zöld kéz valahogy nem megy olyan gyorsan, mert a pozitív dolog nem számít...

Pocsék ez az egész ország, ahol valakik abban élik ki magukat, hogy másoknak ártsanak, átgyalogoljanak rajta :-(

5-ös voltam.

2015. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

^ Ne foglalkozz a pontozással, ne szívd mellre. Ez az oldal tele van idiótákkal, sőt, valószínűleg vannak olyanok is, akik direkt azzal "szórakoznak", hogy lehúzzák a válaszokat, tartalomtól, bármitől függetlenül. Ahogy mondani szokás: ez legyen a legnagyobb örömük az életben... :(


Egyébként én is hallottam, hogy a '90-es évek elején az Erdélyből áttelepült magyarok kaptak különböző kedvezményeket (pénzbeli ellátás, kedvezményes lakás). De hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom.


Azt sem tudom, hogy jelenleg létezik-e "kedvezményes bérlakás", vagyis az biztos, hogy vannak önkormányzati bérlakások az országban, Budapesten is, amiket pályáztatni szoktak. De fogalmam sincs, kettős állampolgárok pályázhatnak-e. A kerületi önkormányzatoknál kellene érdeklődni, vagy megnézni a honlapjaikat, az aktuális pályázati feltételek között biztos szerepel.

2015. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!