Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bírósági tárgyalás után...

Egy bírósági tárgyalás után mennyi idő telik el az ítélethirdetésig?

Figyelt kérdés
Van erre valamiféle szabály, hogy meddig húzhatják? Tudom, hogy minden ügy más, de előfordul olyan, hogy akár még aznap megvan a döntés vagy ezt átlagosan mennyivel később hozzák meg? Elsőfokú büntetőügyre volnék kíváncsi

2015. aug. 6. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az esetek túlnyomó többségében a(z utolsó) tárgyslás napján ítélethirdetésre is sor kerül. Egyébbként a tárgyalás ítélethozatalra legfeljebb 15 napra napolható el.
2015. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Főszabály szerint a tárgyalás berekesztése után azonnal kihirdetik az ítéletet is.

Bonyolultabb, nehezebben megítélhető, hosszabb indokolást igénylő ügyben a törvény szerint lehetősége van (azt hiszem, max. 8 napra) elnapolni a tárgyalást.

2015. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy 15 napra csak a Pp. szerint lehet elhalasztani ítélethozatalra, és a Be-ben mintha 8 nap lenne, de megmondom őszintén, hogy büntetőügyekkel nem foglalkozom, és a napok számára pontosan nem emlékszem. Mondjuk jelenleg itt eget rengető jelentősége nincs is. :)
2015. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind segített, mert arra nem gondoltam, hogy a Be.-ben kéne az ilyet keresni.


A 322. § mondja ki, hogy a határozathozatal és a kihirdetés maximum 8, nagyon összetett ügynél 15 napra napolható el.

2015. aug. 8. 03:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!