Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Marijuana MAG (ok) rendelése/t...

Marijuana MAG (ok) rendelése/tartása Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy esetleg külföldi internetes oldalról való MAG rendelés,esetleg itthon MO-n MAG tartására vonatkozik valamilyen jogszabály? Büntetést esetleg von maga után? Csak komoly,hozzáértő válaszokat kérnék.

2015. aug. 15. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Szintén büntetendő, rengeteg embert kapcsoltak már le így. Hollandiából történő rendelésnél például mindig átvizsgálják a küldeményeket, van már tapasztalatuk.
2015. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem főként az érdekelne hogy ha nem Amszterdamból,hanem esetleg Angliából,Amerikából,rendelek magot,vagy itthon beszerzem,akkor az ütközik e valamilyen jogszabályba? Tudtommal a mag nem tartalmaz thc hatóanyagot,ezáltal nem minősül drognak. Hallottam már arról is hogy madárleségként is veszik,ezért nem értem a dolgot,és tisztázni szeretem.
2015. aug. 15. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Akárhonnan is rendeled, lefoglalják, ha felfedezi a hatóság.

Rendelés ide, vagy oda, ez törvénybe ütközik, mert Marijuana fogyaztása, birtoklása bűncselekménynek számít, ami súlyos börtön büntetést von maga után!

Legyél tiszta mind egészségileg, mind erkölcsileg!!!

NE KÍSÉRLETEZZ SEHOGY SE!!!

2015. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Jogilag az mindegy, honnan rendeled, azért említettem Hollandiát, mert az a leggyakoribb. Akárhogyan szerzed be, az büntetendő.
2015. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Bármilyen terméket is rendelsz külföldről, azt szűrőpróbaszerűen átvizsgálhatják. Azért ott se hülyék dolgoznak, tudják, hogy milyen csomagokat kell jobban vizsgálni.

Kábítószer előállításához szükséges anyagok tartása is bűncselekmény, nem csak a konkrét előállítása.

2015. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A marihuána az indiai kender termése. A mag beszerzése úgy tudom előkészületnek számít, ha kábítószer előállításának céljából szerzi be valaki.
2015. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szerintem madáreleségnek venni egy normál esetben darabonként 2-10 eurót érő magot, számomra nem életszerű.. ezt hol hallottad?

Egyébként mivel nem lehet az országban magot árulni és venni, ebből értelemszerűen jön, hogy büntetést von maga után. Szabálysértés jó esetben, de vélhetően darabszám vagy súly is számít, ha pár darabot veszel az nem annyira súlyos mintha egy zsákkal vennél, mert ez utóbbi esetben feltételezhető a nagy mértékű termesztés, vagy a mag eladása. Vélhetően úgy van mint a növények esetében, 5 tő növényig csak szabálysértést követsz el, 5 tő felett már büntetőjogi eljárás indul, ami sok esetben börtönt jelent. A szabálysértési ügy meg pénzbüntetés, meg elterelésre kell járnod hónapokig.

2020. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Tessék

2022. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!