Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit lehet tenni a...

Jogilag mit lehet tenni a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

A házunk és a kerítés távolsága kb 5 méter, és kb 2 hete felállítottak a kerítéshez egy ilyen szedett-vedett elég nagy sátorszerűséget, ahol több 100 csirkét tartanak. A tárolásuk szerintem már önmagában nem túl szabályos, de ami zavar, hogy ez elég nagy bűzzel jár, pláne ilyen távolságból. Mellesleg azis elég zavaró, hogy szinte reggeltől estig itt kell lenniük miatta a kerítésnél, és az ember nemtud tőlük semmit nyugodtan csinálni. Peddíg akkora a telkük, hogy ha 2x körbefutom, elfáradnék.

Jogilag lehet valamit tenni ellenük?


2015. aug. 17. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Bemész a település önkormányzatára és érdeklődsz a helyi állattartási szabályok felől. Ez nem csak településenként, hanem azon belül övezetenként is eltérő lehet.

Ha ez nem vezet eredményre, akkor 1 éven belül a jegyzőnél birtokvédelmet kérhetsz.

2015. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Megkérni nem lehet, hogy távolabb állítsa fel ezt a "mélyalmot"? Amúgy biztos vagyok benne, hogy lakóövezetben, lakóingatlanok között nem lehet iparszerű állattartást (több 100 példány) folytatni.
2015. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

birtokvédelem 1/2 év


inkább állattartási vonalon nyomulj

nálunk pl. a helyi rendelt szerint 25 méterre lehet a szomszéd ajtajától/ablakától, és sűrű sövény is kell.

a db szám nincs korlátozva.


de az én szomszédom sem tartja be :(

Ráadásul egy patkány náluk eszik, és a mi padlásunkon alszik :((((

2015. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!