Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen baj lehet belőle,...

Milyen baj lehet belőle, lehet valamit tenni a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Adott egy kedves szomszéd.

Én az udvaron ijászkodom,van mikor haverokkal a kertbe airsoftozunk(rendes nagy kertes ház) és a szomszéd folyton fényképezget minket,vagy engem mikor én vagyok kint,meg beszólogat,hogy feljelent,rámhivja a rendör,meg azzal fenyeget,hogy feldob a rendörségen,mert lelöttem több macskát..

Amit ő macskának vélt,az céltábla volt,csak annyira vak,hogy nem látta?!?!?!?


Lehet valamit tenni?

Ha rámhivja a rendört,lehet belőle bajom?



16/F


2012. júl. 31. 09:35
 1/10 gr. Shadow ***** válasza:
100%

Először is, ha megvádol valamivel akkor bizonyítsa be, különben rágalmazás.

Ha a beleegyezésed nélkül fényképezget magánterületen, az is szabálysértés.

Ha még egyszer fényképez, feljelentheted mondván hogy homoszexuális indíttatásból teszi. Sose mossa le magáról...

Ezeket el is mondhatod neki szép csendesen.

2012. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet belőle semmi baj.
2012. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel,nincsennek itthol szüleim,kint lövöldözöm,rámhivja a rendőrt,mit tudok tenni?
2012. júl. 31. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tenned, neki kell elmondania, miért is hívta ki őket. Az átfényképezgetésért viszont simán feljelentheted, akár olyan indokkal is, mint az első leírta :)


Azért arra vigyázz, hogy bármilyen lövöldözéskor (íj, számszeríj, airsoft, légvédelmi rakéta, stb.) sose a szomszéd kerítése felé lőj, mert azért viszont jogosan jelenthet fel.


Amúgy de utálom én is az ilyen buzerátorokat...

2012. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre álljatok a kerités elé,egyszerre toljátok le a gatyátokat bokáig,és egyszerre hajoljatok le mélyen.Majd kérdezzétek meg tőle,hogy exponált-e már mert vér megy a fejetekbe így lógva.Nem kell vele foglalkozni.
2012. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha kihívja a rendőrőket, neki bizonyítania is kell, hogy te tényleg rosszat csináltál.

Amúgy az első válasz a legjobb :) Jelentsd fel te,hogy homoszexuális indíttatással fényképezget.

2012. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az ő telkük kicsi csak a hát a miénk egy kb 1,5 NAGY focipályányi,arra szoktunk lőzni,pléd van a szivacs,plofoam stb mögött,ha netán... közel se az ő telkéhez.


Ma is szolt,hogy belehet fejezni,mert rendörség lessz belőle.

2012. júl. 31. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Hadd szövegeljen, sz@rd le.
2012. aug. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a dolog, hogy nem fényképezhet le téged, meg a tulajdonodat a hozzájárulásod nélkül, tehát eleve ezzel törvényt sértett. Tehát ha feljelent, te is kapásból feljelented, aztán 1:1, de a tied tuti biztos, amit ő mond, az meg egyáltalán nem biztos, hogy szabálytalan.
2012. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A többieknek igaza van. Ha így van ahogy írtad,nem lesz gáz :D
2012. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!