Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A vatera üzemeltetője a Dante...

Ibanez21 kérdése:

A vatera üzemeltetője a Dante International Kft, más néven Allegro Group Hu Kft kérhet e-mailben személyes okmányok fénymásolatát és nyilatkozat kitöltését a regisztrációs adataimról?

Figyelt kérdés
Tegnap beakartam lépni és korlátozva volt a fiókom, írtam e-mailt nekik,nem tudok semmi szabálysértésről, azt írták regisztrációs adatok ellenőrzése végett.
2015. aug. 18. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A világon bárki kérhet, akár Mariska néni is akitől tojást vettél a piacon. Semmilyen jogszabály sem tiltja.
2015. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
22%
Tudtommal nincs joguk ezeket bekérni, viszont szerintem akár a szabályzatuk alapján a végtelenségig szívózhatnak veled mire feloldják a fiókodat.
2015. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne joguk? Ha oda megyek hozzád a villamoson és személyi igazolványt kérek azzal melyik jogszabályt sértem meg?
2015. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérhetnek, de neked nem kötelességed megadni, viszont akkor ők is bannolhatnak. A visszaélések miatt ilyenek, vannak ott is csalók.
2015. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Másolatot kérhetnek, hiszen pont az e dokumentumok létezésének célja, hogy tudd a személyazonosságodat igazolni. Az eredeti az, amit nem vehetnek el.
2015. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szó sem volt elvételről. Megnézni meg bárki elkérheti, a postás, a vasutas, az utcaseprő, bárki.
2015. aug. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Közben elküldtem nekik a kért dokumentumokat, s a válasz ez volt, minden indoklás nélkül:

Sem ezzel a felhasználó névvel, sem a regisztrációs adataival nem használhatja a vatera piacteret, állásponfunkon nem válzoztatunk ez nem közszolgáltató cég ezt vegye tudomásul, s a piactérről kizárjuk.

2015. aug. 19. 17:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Illett volna megadni valós adatokat a regisztráláskor. Biztos nem ok nélkül zértak ki. Nekem 2 fiókom is van és 1 hónapja szintén felfüggesztették az egyiket, mert bekérték az adatokat, majd rá egy 7 múlva a másiknál is megcsinálták ugyanezt. Elküldtem és nem volt semmi gond.
2015. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Regisztrálhatnék újra a családon belül valakinek az adataival?
2015. aug. 20. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
ip cím alapján megint ki leszel tiltva, ha kapsz egy ellenőrzést
2015. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!