Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadható a eltartási...

Tibor Muhatu kérdése:

Megtámadható a eltartási szerződés?

Figyelt kérdés

Nagypapám 2010-ben elhunyt. Én nagyon távol tartózkodtam, és későn vettem róla tudomást.Én vagyok az egyedüli örököse.Kiderült hogy a papám 1998-ban kötött egy eltartási szerződést az akkori élettársával.Megkérdeztük a földhivatalban , és az illető nevére került az ingatlan. Volt hagyatéki tárgyalás is, ahol a felek megegyeztek egymással.

Kérdésem kettős:

1.) Milyen felek ? Ha csak én vagyok az egyedüli vér szerinti örökös ?

2.) Megtámadható ez a hagyatéki tárgyalás ? Mert én nem voltam jelen.


Köszi előre srácok a választ



2015. aug. 19. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. A vér szerinti örökös az apád. Te akkor vagy örökös, ha a nagyapád hivatalos végrendeletben így rendelkezett. ekkor értesítettek volna a hagyatéki eljárásról. Ha nem értesítettek, az dokumentálva van, és bizonyítanod kell, hogy nem voltál elérhető alapos okkal.

2. A leírás zavaros. Az eltartási szerződésben miképpen kerül egy élő ember tulajdona harmadik felekhez, ha erről nincs közöttük szerződés (1998-ban az élő nagyapa tulajdonára csak a nagyapa köthet eltartási szerződést - bárkivel. Az apa nem köthet, csak ha engedélye (adásvételi szerződése) van a nagyapával)?

2015. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pont ez az eltartási szerződés lényege, hogy az eltartó örököl.
2015. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Csak ajándékozással lehet a gyereket kizárni az örökségből. Ilyen esetben akkor is van kötelező rész, ha máshogy rendelkezett az öreg. Érdemes egy ere szakosodott jogásszal beszélni.
2015. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem támadható meg, így átolvasva szerintem jogszerűen folyt le minden.
2015. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Te mint unoka, nem vagy orokose a nagypapadnak. Az eltartasi szerzodes altalaban arrol szol, hogy az orokhagyot eleteben/halalaig anyagilag/emberileg tamogatjak a kesobbi orokseg remenyeben. Ennyi.


Szerzodest csak akkor lehet megtamadni, ha valami jogszerutlenseg, avagy befolyasolas tortent.


Amugy egy kicsit furcsa, hogy a nagy tavolbol egyszer csak tartanad a markod. Legalabb a nagypapa temetesen ott voltal? Mert akkor a hagyateki eljarason is ott lehettel volna.

2015. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul évekig azt se tudtad, hogy feldobta a talpát, de most így évekkel később jól jönne a pénz, amit amit az kapott, aki valóban gondoskodott róla és mellette volt. Milyen kedves, jóindulatú ember lehetsz.
2015. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Köszi a válaszokat, de tisztáznék pár dolgot.

Apám ágáról mindenki meghalt. Nagypapám maradt csak nekem.Az aki gondozta szerintem rászedte a butaságra.Én nem lettem értesítve a haláláról,és higgyétek el, meg is viselt rendesen !Külföldön élek és ritkán tudtam csak a papit meglátogatni ! Telefonja meg Internete a papinak nyilván nem volt.

Sajnálom hogy a Magyar ember rögtön a negatívumokat szűri le a dologból.

Én mint unoka, vér szerinti unokája kisemmizve érzem magam, hogy egy idegen tegye a markát az ingóságra ahová sok jó emlék köt.

Nem tartom a markom, de jogtalannak érezzük.

Azon kívül sokat segítettem neki, de mivel az élet úgy hozta hogy külföldön alapítottam családot, máshogy nem ment.

Köszi a válaszokat. Felkeresek egy jogászt.

2015. aug. 20. 15:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"aki gondozta szerintem rászedte a butaságra."


Pont ez az eltartási szerződés lényege, hogyha a gyerekei vagy az unokái teljesen leszarják a nagyszülőt, akkor felbérel egy eltartót, aki gondozza, cserébe mindent megörököl. Ügyész az ilyen ügyet élből dobja.

2015. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Jogtalannak érezzük"


Ó, szóval több ártatlan báránykája is volt a "papinak" akik évekig rá se nyitották ilyen-olyan indokokkal az ajtót. Rászedte a butaságra??? Gondoskodott róla. Mellette volt. TE nem voltál ott, ÉVEKIG fingod se volt róla. Nem volt a szegény papinak telefonja se? Vettél volna neki a Tescoban 3000 forintért egyet, amin csak a zöldet nyomja meg, ha csörög, máris elérted volna. Tőletek ezek szerint megehették volna az egerek, de ilyen-olyan hangzatos vérségi elvek alapján a pénze az kéne, mert aki tényleg foglalkozott vele, az "rászedte" a butaságra. Nem gondolod, hogy a papi úgy volt vele, hogy le se szarjátok, és az élettársának így köszöni meg, hogy ő bár nem a vére, de legalább mellette van?

2015. aug. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Az én családomban is előfordult, hogy titokban kötött eltartási szerződést a rokon.


Nem lehet egyből elítélni azt, aki nem tartja a kapcsolatot, nem biztos, hogy ő volt a hibás.

Az unoka könnyen lehet, hogy még korábban sokkal többet adott a papának, vágta a fáját, etette az állatokat, építkezett, aztán amikor már minden rendben volt, jött az élettárs. Akinek csak a beszélgetés maradt a papával.

Természetesen "nem tudta" az unoka címét, amikor a hivatal kérdezte.

Az unoka meg teljesen természetesen gondolta, hogy az élettárs majd hívja, ha a papa beteg lesz, vagy szüksége lesz rá, látni akarja.


Miért kell egyből a legrosszabbat gondolni az unokáról?

2015. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!