Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS ezért kaphatok priuszt? 17/F

Mate0708 kérdése:

SOS ezért kaphatok priuszt? 17/F

Figyelt kérdés
Hétfő este alkoholt fogyasztottam és közterületen vizeltem az egyik ismerősömmel amikor 4 rendőr tűnt fel megkérdeztem a barátomtól h fussunk e? közben léptem kettőt és nem figyeltem rosszul léptem eltörtem a bokám de ezt a biztosurak nem hitték el berángattak az őrsre engem mert ez nekik menekülésnek tűnt bent tartottak másfél órán át majd 5-6 lapot írattak velem alá és elengedtek, feljelentést indítottak amiért menekülni akartam ami egy szabálysértés. Annyit mondtak ezen kívül hogy kapok egy levelet és pénzbírság is lesz valószínűleg. Priusz vagy bármi olyasmi ami befolyásolhatná a jövőm lehet ebből bírósági ügy?

2015. aug. 19. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szavaidból úgy tűnik, hogy aláírtad a szabálysértést, tehát elismerted. Ezt nem kellett volna. Priusz, bírósági ügy ebből nem lesz.
2015. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán el kellett volna olvasni azt az 5-6 lapot
2015. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Huuu Baratom! Neked annyi. Mostantol Te mar cask WC-s bacsi lehetsz ... megbelyegeznek es rajta less a kaderlapodon, hogy hugyosjozsi vagy ... a falu szegyene :)
2015. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kozteruleten ittal, vizeltel es meg szokesi kiserlet is volt ... nehogy a "haromcsapas" torveny szerint eletfogytiglant kapj :D
2015. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

btk. 828. § szerint ha hugyozás közben eltöröd a bokád az 20 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő :SSS


btk. 534. § : Aki gyakorikérdéseken hülye kérdéseket tesz fel, bűntett miatt tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Én a helyedbe elhagynám az országot minél hamarabb :((

2015. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lapok, amiket aláírtál a vallomásodat tartalmazzák, ami miatt bent voltál másfél órát, de ezt a rendőr is biztosan elmondta.

Közterületen vizelés és szökési kísérlet is megvalósult (ne gyere azzal, hogy csak érdeklődés szintjén kérdezted a barátod), felesleges tagadni, mivel van rá 4 rendőr tanú, és csak a bírságot növelné, ha húznád az ügyet.

Mivel ez csak szabálysértés, nem pedig bűncselekmény, így nincs priusz.

Amúgy a "három csapás" csak visszaeső, erőszakos bűncselekmény elkövetőjével szemben alkalmazható.

2015. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!