Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felfüggesztettet vagy ténylege...

Felfüggesztettet vagy tényleges börtönböntetést kapna-e egy fiatalember, ha erős felindulásból jól megverné az ismeretlen embert, aki nekiment és tönkretette az évek alatt szuperre rendbehozott régi autóját?

Figyelt kérdés

Mondjuk, 8 napon túl gyógyuló sérülésekről lenne szó, és arról, hogy neki évek gondos munkája ment veszendőbe a másik pillanatnyi gondatlan vezetése miatt. Elvesztette az eszét, meglátva a tönkrement autót.

Nem tudom számít-e, de a biztosító szinte semmit nem fizet a kárért, hiszen öreg autó, azzal sem törődik senki, hogy mennyi munkája, pénze van a restaurálásban.



2015. aug. 22. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy enyhítő körülmény lenne az autója. Az sem derült ki, hogy pontosan mit tettek az autójával.

Az számít leginkább, hogy milyen sérülés lenne és hogy korábban volt-e bármi dolga a törvénnyel a fiatalembernek.

Nekem kapott már ismerősöm 4 hónap letöltendőt verekedésért, ő is hirtelen felindulásból nekiment valakinek, aki bántotta a családját.

2015. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nekem lenne egy ilyen fontos autóm akkor nem engedném másnak vezetni.
2015. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocs; "csak" a másik figyelmetlen vezető úgy nekiment az éppen újonnan -maga által- lefestett régi autójának, hogy teljesen roncs lett. Először sírvafakadt, aztán nekiment a másik férfinek, amíg szét nem választották őket.

Nem volt semmi baja törvénnyel előtte, a sérülést nem láttam, ahogy tudom, nem törött el semmije, de az csak a véletlenen múlhatott.


Legközelebb csak hasonló esetben fordulhatna elő, évek munkája tönkretétele fölött érzett tehetetlenségből.

2015. aug. 22. 18:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs; nem más vezette, saját maga, a másik vezető ment neki, oldalról, ahogy hallottam, el is ismerte -nyilvánvaló is volt- a hibáját, de akkor sem tudta volna, még ha akarta volna sem, rendbehozni a kárt.
2015. aug. 22. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két teljesen külön kategória a véletlen károkozás, és a testi sértés, imán kaphat börtönbüntetést is.
2015. aug. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
valahogy így képzelem a panel telepi életet...
2015. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!