Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 14 m2-es butik lehet az...

Egy 14 m2-es butik lehet az állandó bejelentett lakcímem? Mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Köszi mindenkinek a normális választ, csak a jogi irányzatú hozzászólásokra vagyok kíváncsi, nem a faggatásra :)
2015. aug. 24. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. És kerti wc sem lehet, meg tyúkól sem lehet. Azok a feltételek, hogy lakóépületnek kell lennie.
2015. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Duenna ***** válasza:
Nem. A butik, mint vállalkozási üzlet, jogilag nem lehet lakóingatlan. Tehát oda állandó bejelentett lakcímed sem lehet. Ha mégis bejelented magadat oda, akkor elképzelhető, hogy hivatalból kivizsgálják az ügyet.
2015. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Nem is tudom, hogy honnan jött az ötlet.


Viszont bárkihez bejelentkezhetsz, aki megengedi. Úgyhogy inkább én az ismerősöknél próbálkoznék.

2015. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni belejelenteni magad oda, mert a bejelentéshez kell a földhivatali tulajdoni lap is, azon pedig látszik, hogy a butik nem lakóingatlan.
2015. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben jogi személy vagy, akkor lehet. :)
2018. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!