Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkából van jogom magamat...

Közmunkából van jogom magamat átkérni a munkaügyiben tanfolyamra rossz következmények ( TB megvonás stb. ) nélkül, vagy mindenképpen ki kell járnom a hat hónapot a közmunkába?

Figyelt kérdés
Eredetileg eleve nem közmunkára akartam menni, hanem továbbképzésre, milyen lehetőségeim vannak?

2015. aug. 30. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Kikell járni. És utána egy ideig tanfolyamra se mehetsz.

Sajnos énis megjártam. Idióta egy rendszer.

2015. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Duenna ***** válasza:
Inkább a munkaügyi központban, hivatalos helyről kérdezzél rá, az a biztos.
2015. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel megvan az érettségim, ezért, ha jól tudom, segédmunkára elvileg be se foghattak volna... Nem értem, mi folyik itt...
2015. aug. 30. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem válogatnak, hogy kit hová küldenek. Pláne nem egy egyszerű érettségivel. Persze elő szokott fordulni jobb lehetőség közfoglalkoztatásban, de csak pár fő számára, és azokat hamar elkapkodják.


Amúgy át lehet menni, de csak akkor, ha ténylegesen fel is vesznek a képzésre. Ekkor általában közös megegyezéssel megszüntetik a közfoglalkoztatási munkaviszonyt, így megmaradsz regisztrált álláskeresőként.


Amúgy a TB nem azért jár, mert kapcsolatban vagy a munkaüggyel, hanem mert van rá jogcímed (munkaviszony, tanulmányok).

2015. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hivatalos helyről tudom, kb 2 honapja akartam ugyanezt...
2015. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy irodában dolgozom, mindenki közmunkás, 4-en diplomásak vagyunk, de nem azzal vettek fel, hanem okj-és bizikkel, pl számítógépkezelői, pénzügyi-számviteli ügyintézői, gép- és gyorsíró, érdekes volt, az előző helyen a kutyát se érdekelte, mit végeztem. Ezen a helyen meg egy sima érettségivel csak takarítani vagy söprögetni veszik fel az embereket.
2015. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!