Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem fogadom el a munkaügyi...

Ha nem fogadom el a munkaügyi központ által felajánlott munkát, akkor megvonhatják a segélyt?

Figyelt kérdés
Ma hívtak, hogy érdekel-e még az állás (nem közmunka, nem mondta, kötelező elvállalnom, én nem jelentkeztem rá) a helyi kalandparkban. Én hülye meg azt mondtam, hogy érdekel, mert kíváncsi voltam, hogy egyáltalán milyen állás lenne, de sajnos nem tudta megmondani a nő, aki hívott. Holnap 10-re beszéltük meg, hogy megyek és megbeszéljük az igazgatónővel, hogy miről is lenne szó. De gondolom ilyen kisegítő az eszközök mellé, amit megmondom őszintén, hogy nem nagyon akarnám elfogadni. Több helyre is be van adva már az életrajzom, azokra mind én jelentkeztem, megmondom őszintén, hogy úgy vagyok vele, hogy az ilyen kényszermunkákat sose szerettem. Lényeg a lényeg, szerintetek ha én azt mondom holnap, hogy bocsi, de én nem erre gondoltam, vagy nem erre számítottam, akkor a segélyt is megvonják? Tavaly is voltam már ilyen helyzetben, akkor az első nap után közöltem a főnökkel, hogy nem erre számítottam és azt mondta, hogy semmi gond, mert a munkaügyi csak ajánlott, mint megbízható munkaerőt és nem vontak meg semmit.
2015. szept. 1. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább örülnél neki hogy kapsz nem közmunka jellegű állást, aztán még itt válogatsz. Remélem megvonják.
2015. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnálom, hogy neked úgy jön le, hogy válogatok. nem erről van szó. Szimplán csak herótom van ettől, hogy kötelező örülni az efféle könyöradományoknak. Jelenleg egyetemre járok aminek a járulékos költségeit a saját pénzemből fizetem, de sajnos még a fele hátra van. De nem vagyok ingyenélő, én évekkel ezelőtt KEMÉNYEN megdolgoztam azért a pénzért, amiből most átlagosan ugyan, de megélek és tudom fizetni a kiadásaimat.
2015. szept. 1. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem vonják meg, egyszerűen csak azt kell elmondanod az igazgatónőnek, hogy írják a papírra hogy alkalmatlan vagy X ok miatt. Ennyi. Ha valami nem tetszik véletlenül se vállald el, mert jelenleg nem csak Magyarországon, de az egész Euban akkora munkaerőhiány van, hogy a falat kaparják.

Most én nem tudom mi a végzettséged, de feltételezvén, hogy nem nyolc általános, hanem van szakmád, akkor gyakorlatilag bármely a szakmádat lefedő céghez besétálhatsz és másnaptól felvesznek. Egyszerűen már sehová sem lehet lehet embert találni.

2015. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy szakmám (is), de azt meg sem említem sehol, mert semmit nem ér, csak azért végeztem el, mert volt egy lehetőség, rövid idő alatt szakma és még fizettek is érte, mindegy, nem lényeg. Azon kívül van egy érettségim. Tudom, hogy az sokak szemében semmit nem ér, de én megmondom őszintén, hogy nem azért jártam gimibe, nem azért hajtottam annyit, hogy mindenféle jött-ment parazitákkal legyek. Az igazgatónőt nem ismerem, már csak ezért sem kérnék ilyet, hogy írja rá, hogy ezért vagy azért nem vagyok alkalmas a munkára. Meg nem mindenképp akarom elutasítani, ha úgy ítélem meg, hogy tetszene nekem, akkor természetesen elfogadom, bár kétlem, hogy ebben a mutyizós országban majd pont én kellenék nekik komolyabb feladatokra.
2015. szept. 1. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy a munkaugyi kozpont felajanl egy lehetoseget, az nem jelenti azt, hogy a kiajanlott ceg fel is vesz dolgozni. Elmenned es megkerdezned kotelezo, de tudnal ugy viselkedni vagy kinezni, hogy hiaba kuld a kozpont, a cegnek esze agaban sem lenne felvenni teged.
2015. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre már gondoltam én is, de nekem van annyi önbecsülésem, hogy ne csináljak magamból hülyét, szánni való embert. Egyébként igazad van, ez csak egy elbeszélgetés lesz, épp ezért nem hinném, hogy kötelező elvállalnom.
2015. szept. 1. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
"Jelenleg egyetemre járok" Te egy egyetemre járo munkanélküli vagy?
2015. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, levelező tagozaton... :)
2015. szept. 1. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!