Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyi központ által...

Munkaügyi központ által felajánlott munkalehetőség, hogy is van ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár hete megigényeltem a Foglalkozást Helyettesítő Támogatást (22.800ft) és akkor mondták ,hogy ha valami munkát fel tud ajánlani a munkaügyi központ, akkor köteles vagyok elfogadni, mert ha nem akkor 1 évig nem kapok pénzt tőlük.

Most jött is 1 levél 1 munkáról, aminek a hátulján van ,hogy a foglalkoztató tölti ki, és a következők:

Alkalmazom

Bér, havi bruttó

Nem alkalmazom, mert -beltelt az állás - egyéb ok

Munkavállaló nem fogadja el az állást, mert: -a felkínált (havi, átlagos) bruttó bér .... ft - egyéb ok.

Akkor ezek szerint ha keveslem a fizetést akkor vissza utasíthatom az állást? Vagy ha van rá egyéb okom? De akkor törölnek a rendszerből?


2013. júl. 22. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem törölnek, ha van indokod pl. hosszú utazás, vagy egészségügyi pl. nem tudod valamiért fizikailag végezni. A bér keveslés nem tudom milyen következményekkel jár.. Be kéne menni interjúra és ott kiderül jó-e vagy nem.
2013. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De egy munkanélküli a még meg sem kapott 22800ból milyen hosszú utazásra tud menni?:)
2013. júl. 22. 13:02
 3/15 anonim ***** válasza:
akkor tehát te már nem munkanélkülit kapsz, hanem az önk. segélyt? az állásinterjúra az útiköltséget kifizették (jegyeket leadva!) - most nem tudom, hogy van, kérdezd meg. Ha segélyen vagy, arra vigyázz, hogy kell a közmunka (1 évben 2-3hó? ezt sem tudom biztosan)-vagy nem lesz segély!
2013. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatás (FHT), amit az Önkormányzatnál kellett megigényelnem, mert 365 napja vagyok regisztrálva a munkaügyön és eddig együttműködtem velük (jártam a kötelező jelentkezésekre). 1 évben 30 nap munkaviszonynak kell lennie, hogy járjon a következő évre is.
2013. júl. 22. 13:31
 5/15 Komplikato ***** válasza:

"ha valami munkát fel tud ajánlani a munkaügyi központ, akkor köteles vagyok elfogadni, ..."


Ha veled ilyen történne véletlenül, akkor hívd ki a sajtót mert valami történelmi jelentőségű esemény vagy tévedés lesz. :D

2013. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Komplikato ***** válasza:
Engem az érdekelne akkor mi van jogilag ha a felajánlott munka a TÖRVÉNYES minimálbér alatt van ... durva lenne ha ilyesmire kötelezhetnének bárkit. vagy ha felvennék és azonnal felnyomná a céget?
2013. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én még nam kaptam ijet hogy felajánlott volna vallamit a kőzpont.
2013. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha a munkaügyi közvetít ki, akkor az állás munkaügyi szempontból megfelelő (A munkáltató közvetítést kért, a munkaügyinél meg kellett adnia bizonyos adatokat, ha nem lenne megfelelő a munkahely, a munkaügyi nem közvetítene oda embereket)

Ha visszautasítod az állást annak ellenére, hogy az megfelelő, vagy nem mégy el az állásinterjúra, törölnek az álláskeresők nyilvántartásából és az FHT-t is megvonják.

Az, hogy mi a megfelelő munka, megtalálod a munkaügyi hivatalos honlapján: [link]

2013. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 verde ***** válasza:
27%

Azt sem írtad milyen állás, azt sem tudod mennyi a bér, el sem akarsz menni a munkáltatóhoz megbeszélésre, de már kibúvókat keresel, hogy jogilag, hogyan lehetne el nem vállalni a munkát. Inkább vagy segélyen minthogy elmenj minimálbérért dolgozni, hihetetlen!! Kevesled a fizetést, mi? de azért a segély nem jön rosszul.

Én úgy megvonnám tőled a segélyt mint a szél! Még szerencse, hogy szigorúan veszik ezt, és nem sok lehetőséged van arra, hogy ne vállald el.

Mielőtt bemész hőbörögni, azért nézz utána, hogy a minimálbér, és a közfoglalkoztatási minimálbér nem azonos.

Remélem megfingatnak!

2013. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves verde, ezt benézted, mert már el is intézetem, hogy ne kelljen mennem, minden jó ha a vége jó:)
2013. júl. 28. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!