Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetem a sírkőkészítőt...

Beperelhetem a sírkőkészítőt (perbeli legitimáció)?

Figyelt kérdés
Nagypapám meghalt. Nagymamám, aki szegény már nem volt szellemileg teljesen ép, megrendelte az elhunyt nagypapám sírkövét egy sírkőkészítőnél, aki a négyszeres árát kérte el a piaci árnak (ezt több sírkőkészítő vállalkozó is megerősítette). A sírkő elkészült, a nagymamám fizetett, majd egy héttel utána ő is elhunyt. Ez most történt, a sírkőről is most szereztünk tudomást. Nagymamám már nyilván nem tud perelni, de mi a leendő törvényes örökösök beperelhetjük a vállalkozót, amiért átverte a nagymamámat? Van kereshetőségi jogunk?

#perbelilegitimáció
2015. szept. 2. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a sírkő nem hatósági áras, így annyit kér érte, amennyit fizetnek.
2015. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, de a szerződés érvénytelen feltűnő értékaránytalanság esetén.
2015. szept. 2. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Beperelni, beperelheted (akárkit be lehet, akármiért, legfeljebb értelme nincs). Ahhoz, hogy valaki meg tudja mondani, hogy nyerhetsz is-e, már több infó kéne, és akkor sem lehetne biztosra mondani. Egyrészről ha nagyanyád állapotáról nincs semmilyen orvosi papír, nem volt gondnokság alá helyezve, akkor erre nehéz lesz hivatkozni. Másrészről a piaci ár egy egyedileg elkészített sírkő esetén azért nem egy olyan fix dolog. A "mester" (az ügyvédje segítségével) valószínűleg meg fogja tudni magyarázni, hogy miért annyi az annyi (soron kívüli munka, egyedi alapanyagban állapodtak meg szóban, utólagos változtatások stb.).

A konkrét dokumentumokkal fel kell keresni egy ügyvédet, ő talán talál a dolgon valami fogást, de így első ránézésre nekem esélytelennek tűnik.

2015. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az érdekel, h egyáltalán én mint az elhunyt hozzátartozója ha beperelem az illetőt, elutasítják-e a keresetemet azon az alapon, h nekem nincs jogom perelni, nincs perbeli legitimációm, az ügy érdeméről való döntés nélkül, vagy sem.
2015. szept. 7. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!