Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nincs már olyan, hogy...

Tényleg nincs már olyan, hogy a munkaviszony megszűnése után x napon belül le kell jelentkezni a munaügyi kp-ba, hogy segélyt kapjon az ember? Mindegy, mikor jelentkezik?

Figyelt kérdés

Nagybátyámról van szó. Pár hónappal ezelőttig volt munkája, tavasz körül, vagy nyár elején vége lett.

Eddig elvolt, megoldotta, de most bement az önkormányzathoz segélyt kérni. Ott azt mondták neki, 3 hónapig együtt kell működnie a munkaügyi központtal, onnan is fog segélyt kapni. Azt hiszem, ennek más már a neve, talán álláskeresési járadék?

Ha ez letelt, és nincs munkája (nem lesz, mert idős, és beteg is), akkor mehet az önkormányzathoz.

De én úgy emlékszem, régen számított, hogy mikor megy, mert ha a munkaviszony megszűnése után pár napon belül nem jelentkezett, akkor elveszítette a jogosultságát erre a járadékra.

Kb. 10 éve még így volt, szerencsére nekem azóta nem kellett ilyesmivel foglalkoznom, így nem tudom.

Ezt megszüntették volna?

Mindegy, mikor megy, ha eltelt 3 hónap, akkor is mehet?

Az önkormányzatnál azt mondták, hogy már nem számít, mennyi idő telt el, de nekem ez nagyon furcsa.


És ha valóban jogosult lesz, mi alapján fogják számítani ezt a járadékot?

Elmúlt 1 év, 2 év, vagy mi?


Köszönöm a válaszokat.



2015. szept. 4. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs.
2015. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Duenna ***** válasza:

Már nincs olyan szabály, amit leírtál.

Mindegy, mikor jelentkezik a munkaügyi központban, de minél hamarabb, annál jobb. Mert a kieső napokra, vagy hetekre nem kap semmilyen ellátást (álláskeresési járadékot). Tehát, ha például augusztus 15.-én megszűnt a munkaviszonya, és még nem jelentkezett a munkaügyi központban álláskeresési járadékért, akkor az augusztus 15.-től máig számított napokra semmilyen ellátást nem kap sehonnan. Az álláskeresési járadékot 3 hónapig kapja a munkaügyi központtól. Ennek az összegnek van egy számítási módja, nem tudom mi, de az átlagfizetésének a mittudomén hány százalékát (talán 60 %-át) megkapja 3 hónapig. Ha letelt a 3 hónap, utána jelentkeznie kell az önkormányzatnál, ahol kaphat segélyt, vagy közmunkát. Ott akkor majd tájékoztatják, hogy milyen lehetőségei vannak.

2015. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. szept. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!