Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A legfőbb ügyész hivatalveszté...

A legfőbb ügyész hivatalvesztésének kimondásához elég a parlamenti többség vagy kétharmad szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Pont olvasgattam a jogköreiről és hogy milyen esetekben szűnik meg, de erről a határozatról sehol nem találtam infót.

2015. szept. 7. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
A legfobb ugyesz hivatalbol elmozditasa nem politikai dolog, tehat nem a parlament kell hozza. Ha valamit elkovet, akkor azt megvizsgaljak, birosagi ugy lesz belole es elmarasztaljak. Ekkor el is vesziti a hivatalat, vagy elkezdik piszkalni es amikor mar forro a laba alatt a talaj, akkor le is mondhat. De a parlamentnek ehhez semmi koze.
2015. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, hogy azt külön pontban említik (2014. évi CLXIV. tv. 24. § (1) g) ) és előtte az f) pontban van említve a hivatalvesztés kimondása. De ha az nem az ogy. dolga, akkor ki mondja ki?
2015. szept. 8. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!