Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem tiltják be az...

Miért nem tiltják be az energiaitalt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tegnap megittam egy 250ml-es energiaitalt magas koffein tartalmút, és a szó szoros értelmében halálfélelmem volt, remegett a gyomrom, a szívem majd kiugrott a helyéről, a fejem kishíján "felrobbant",olyan nyomást éreztem. Belegondolok abba, hogy ezt a mérget kiskorúak is isszák... Mikor fogják ezt végre betiltani, miért kell ezt a néma gyilkos szert forgalomban hagyni, kinek az érdeke ez?!

2015. szept. 10. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Én egyszer az alkoholtól lettem rosszul. Mikor fogják ezt végre betiltani, miért kell ezt a néma gyilkos szert forgalomban hagyni, kinek az érdeke ez?!
2015. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Tegnap megittam 100ml pálinkát, magas alkohol tartalmút, és a szó szoros értelmében halálfélelmem volt, pörgött a fejem, a lábam majd összecsuklott, a gyomrom kis híján "felrobbant", olyan hányingert éreztem. Belegondolok abba, hogy ezt a mérget öregemberek is isszák... Mikor fogják ezt végre betiltani, miért kell ezt a néma gyilkos szert forgalomba hagyni, kinek érdeke ez?!
2015. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi erővel be lehetne tiltani mindent. Mindenki tudja kiknek, mire való az energiaital, az hogy ész nélkül tolják befelé, az ő bajuk.
2015. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy rád keményebben hat. Egyébként nincsen rá bizonyíték, hogy a koffein hosszú távon veszélyes lenne a szervezetre, ahigs arra sincs, hogy az energiaital károsabb, mint a kávé vagy a tea.


Egyszerre nagy dózisban adagolva persze meg lehet halni a koffeintől, de ehhez tényleg sok kell és a felnőttek tudnak magukra vigyázni. Ennyi erővel persze a sok kajától is meg lehet halni, ha annyit eszem, hogy a hasam kipukkad( A Vértesi csatát ezzel nyertük meg).

2015. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindenki reagál rá úgy, mint te. Nem kell betiltani, bár 13-14 éves kisgyerekeknek biztos nem egészséges naponta ezt inni. Nekik lehetne valami tutti-frutti ízű üdítőt árulni, mert csak az íze miatt isszák.


Mondjuk azt én se nagyon engedném, hogy piával keverjék, és direkt úgy árusítsák szórakozóhelyeken, nem egy ismerősöm lett rosszul, mikor betolt pár pohár vodka-energiaital kombót. Na akkor pl én is azt éreztem, mint te, miután lenyomtam vagy 3 felest ilyen sz..rral keverve, hogy mindjárt kiugrik a szívem.

2015. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell provokációt gerjeszteni egy üdítőital miatt. Kezdjük azzal hogy a valamire való energiaital dob a teljesítményen mind technikai sportágakban, mind állóképességileg. Attól mert neked majdnem a vesztedet okozta még Rossi vagy Raikönnen ugyanúgy megfogja inni verseny előtt.


Amikor én megiszok egy fél literes dobozzal, százalékosan jobban tudok koncentrálni a vezetésre már kora reggel, megiszom míg kimegyek a garázshoz, majd mikor már elindultam és a forgalomba kiérek tapasztalom az éberséget.

2015. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Én meg múltkor megittam belőle 3-at és még mindig nem volt semmi bajom.

Szerintem hipochonder vagy és beképzelted a baromságot.

2015. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell betiltani, aki nem bírja az ne igya, ennyi.
2015. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ez nehezen hihető,én nem kávézom így a koffeinhez a szervezetem nincs hozzászokva de energiaitalt 1x kipróbálta (még a taurinos korszakban) de semmit nem tapasztalta csak annyit hogy nehezebben ment az elalvás
2015. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egy csésze kv-ban több a koffein de sebaj... ticcsákbe és kész! Tisztára mint az óvoda, Pistike mondta, hogy az rossz, most aztán tényleg rossz ugye?
2015. szept. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!