Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettünk egy használt kerékpárt...

Vettünk egy használt kerékpárt a jófogásról. A hirdetésben az állt h újszerű állapotban van, de kiderült, h súlyos hibák találhatók rajta és így gyakorlatilag életveszélyes a használata. Mit lehetne jogi értelembe tenni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk visszakapni a pénzünket, mert az amit kaptunk nem ér 25 000 Ft-ot, max alkatrésznek lenne jó. Ez szerintem súrolja a megtévesztés határát. Nem szeretnék bíróságra járni, lehetne esetleg valamit tenni? Mert az eladó azt mondja h mi vagyunk a hibásak amiért nem néztük át jobban. De szerintem egy ekkora hibát kötelessége lett volna megemlíteni a hirdetésben. Ha még esetleg kérdésetek lenne, írjatok, válaszolok.

2015. szept. 11. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Tanulópénz.
2015. szept. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi, de erre mi is rájöttünk. Arra lennék kíváncsi, h amiért megtévesztett minket, azért nem lehetne megbüntetni vagy valami... Mert konkrétan hazudott a hirdetésben...
2015. szept. 11. 23:52
 3/19 anonim válasza:
nem. nem tudsz mit kezdeni vele. jobban kellett volna figyelni
2015. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, szóval nem lehet felelősségre vonni a vevő megtévesztéséért??
2015. szept. 12. 00:16
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem, a jofogas csak összeköt , így az üzlet közted es az eladó között jött létre. Gyakorlatilag annyi mintha az utcán valaki megkérdezné hogy nem kell e az a bicikli 25k-ért, te meg azt mondod, hogy de es megveszed. Aztán mikor pár nap múlva talalkoztok mar kérnéd vissza a pénzed mert nem jo vetelt csináltál. Jogilag nagyjából ennyi esélyed van egy jofogasos vásárlást támadni. Legfeljebb itt nyomonkovetheto a pénzmozgás , de tudtad mit veszel meg, meg is lehetett nézni. Az hogyha esetleg nem tetted meg es látatlanban, bizalombol kifizetted arról senki nem tehet....
2015. szept. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen.
2015. szept. 12. 00:38
 7/19 anonim ***** válasza:
személyes vagy postai vétel volt mert ha személyes akkor panaszra ok nincs,"h súlyos hibák találhatók rajta" no meg azok a súlyos hibák mik azt azért jó volna tudni
2015. szept. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Eldugott helyen vannak, én konkrétan guggoltam amikor észre vettem őket. Az első villa fölött a kormánycsőnél 2 helyen meg van repedve. Konkrétan egy erősebb fékezésnél darabokra törhet.
2015. szept. 12. 00:48
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire buta... Nem gondolod komolyan, hogy egy használt áru, magánszemélytől való megvásárlása esetén bármilyen jogorvoslatra van lehetőséged? Ha megveszed a biciklit boltban és tényleg ilyen hibája van akkor minden további nélkül, de így? Ha használt terméket veszel akkor az a minimum hogy alaposan megnézed mit veszel, ha pedig ezzel együtt nem úgy sült el a vásárlás ahogy vártad akkor sajnos így jártál, ez a kockázat. Nyilván nem fair ha elhallgatja a termék hibáit az eladó, de a vevőnek ezért kell nagyon figyelni, mert utólagos reklamációt nem kötelessége elfogadni, felelősséget a termékre nem vállal senki.
2015. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tudod ki azok akkor menyel hozájuk és kérd visza a pénzed.
2015. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!