Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettünk egy használt kerékpárt...

Vettünk egy használt kerékpárt a jófogásról. A hirdetésben az állt h újszerű állapotban van, de kiderült, h súlyos hibák találhatók rajta és így gyakorlatilag életveszélyes a használata. Mit lehetne jogi értelembe tenni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk visszakapni a pénzünket, mert az amit kaptunk nem ér 25 000 Ft-ot, max alkatrésznek lenne jó. Ez szerintem súrolja a megtévesztés határát. Nem szeretnék bíróságra járni, lehetne esetleg valamit tenni? Mert az eladó azt mondja h mi vagyunk a hibásak amiért nem néztük át jobban. De szerintem egy ekkora hibát kötelessége lett volna megemlíteni a hirdetésben. Ha még esetleg kérdésetek lenne, írjatok, válaszolok.

2015. szept. 11. 23:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha odamegy az eladó lakására zaklatni, fenyegetőzni akkor őt fogja a rendőrség távozásra bízni amennyiben kihívják, ha igaza van, ha nincs, ez nem eljárás.
2015. szept. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Amúgy is 23 éves nő vagyok, szóval nem nagyon ijedne meg tőlem és nem vagyok az a vergődős típus, szeretem intelligensen kezelni a problémákat...
2015. szept. 12. 01:01
 13/19 anonim válasza:

Szerződés nélkül semmot nem tehetsz. Megnézhetted, átvizsgâlhattad, de nem tetted. Láttad mit veszel, semmi esélyed már arra a pénzre.

Az is igaz, hogy az eladó tényleg sëggf3j volt.

2015. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
"Az első villa fölött a kormánycsőnél 2 helyen meg van repedve. Konkrétan egy erősebb fékezésnél darabokra törhet." akkor vagy veszel egy vázat vagy használod bár ha csak nehezen észrevehetőek azok a repedések akkor nem fog eltörni hétköznapi használat mellett fékezésnél meg hamarabb állkerékre vagy csúszik meg mint hogy csak úgy eltörjön
2015. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10.000-ért meghírdeted, aztán valaki megveszi. Kicsit csökkented a veszteséget, de nem értem, ha személyesen vetted át, miért nem láttad a repedést? Ráadásul nem is 1 helyen, hanem 2
2015. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 *Glissade* válasza:

Vidd el szervízbe, hátha megtudják csinálni. Én anno 15.000ft-ért vettem meg használtan a bringámat, új kormánnyal, prizmákkal, lámpával, olajjal, markolattal, váltóbeállítással(ami azóta sem működik jól) és a törött csomagtartó megjavításával, szervízköltséggel együtt + 18.000ft-ot költöttem még rá.

Pedig kevesebbre számítottam. :)

2015. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 *Glissade* válasza:

Lényegében 15.000 +2000ft posta.

18.000ft szervíz

és 6000ft lakat, 2000ft kulacsba került a bringám.

De már egy éve használom és egyelőre nem kellett mást cserélni rajta. :)))

2015. szept. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 *Glissade* válasza:

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy újobnnan 150-200.000ft egy normális bringa. Ami nem Tescos, plázás stb., hanem normális bringa ütletből van. De talán már 80 körül is lehet venni bringa üzletbe... Nem tudom... ugye függ attól is, hogy milyen bringa, mennyire felszerelt,milyen minőségüek az alkatrészek, honnan van. stb.


Tehát ha 15.000-25.000ft környékén veszel használtan bringát, sajnos számítani kell rá, hogy még 2x annyi pénz rámegy a javítására. :((((


A hellyedben vagy megpróbálnám megcsináltatni, vagy ha nem kell. Megpróbálnám eladni...

Vagy veszel egy vázat és mindent ami nincs leharcolva rajta, azt átrakatod az új vázra?

Kerekek, kormány, ülés, fék, váltok, dinamó-lámpa stb.?

2015. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
én is ezen gondolkozok :)Már ki is néztem néhány céget nyíregyházán,akik tudnak alut hegeszteni :) szóval holnap végigtelefonálgatom őket :)
2015. szept. 14. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!