Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 12 órás folyamatos műszakban...

EagleHUN kérdése:

12 órás folyamatos műszakban dolgozóknak is 168 óra van előírva havonta, és ami fölötte van az 50%-os túlóra?

Figyelt kérdés

Feltűnt hogy az elmúlt hónapokban a műszakbeosztásunk szerint 180 órát melóztunk, de pl 50% túlórát nem is fizettek! Egyébként 1 hónapos munkaidőkeretben vagyunk, tehát minden hónapban kifizették korábban ha volt túlóra.


A múlt hónapban csak Augusztus 20. al együtt volt annyi! Az én szakomnak pont nem kellett bemenni akkor, de kifizették normálban, de azt nem tudom hogy akik bementek azoknak hogy fizették ki. Előtte lévő hónapban viszont ünnepnap nélkül is megvolt 180.


Ebben a hónapban is 180 óra van előírva a műszakbeosztás szerint, de nincs semmi ünnepnap meg ilyesmi, akkor az a plusz egy ami 168 fölött lesz az túlóra lesz?



2015. szept. 15. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg nézed a naptár szerint hány hétköznap van az adott hónapban mert ugye ez is változik. Ezt szorzod 8 al akkor ki jön mennyit kell a hónapban dolgozni az a fölötti rész után kapsz valamennyi pótlékot. Nálunk négy havi keret van most fizették szeptemberben az előző négy havit amiben 6 nap túlóra generálódott. Én 12 órás műszakokban dolgozom 3 meló 3 pihi. Ha ünnepnap dolgozom és hétköznapra esik ki fizetik egyszer 12 órában és egy szer 8 órában a napom. Ha hétköznapra esik és nem melózom fizetik 8 órában az ünnepet. Ha hétvégére esik és melózom csak egyszer fizetik 12 órában. Ha hétvégére esik és nem is dolgozom az nap nem kapok semmit.
2015. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ok köszi. Így már érthető.
2015. szept. 16. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!