Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Munka Törvénykönyvében (Mt....

A Munka Törvénykönyvében (Mt. ) mi a hivatalos a munkahelyen?

Figyelt kérdés

A beosztás (melyek napok kell menni dolgozni és melyek napok nem) és a túlóra esetén, mennyi lehet a legrövidebb időtartam, hogy a munkáltató tájékoztatja a munkavállalót írásban?

A túlórát kötelező elvállalni?



2015. jún. 26. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs legrövidebb időtartam. A túlóra azonnali is lehet, és el kell vállalni. 2 fajta van: tervezett és rendkívüli. Más az elszámolás módja. 4 napon belüli és 4 napon túli bejelentés van.

(a beosztásra nem tudom)

2015. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Duenna ***** válasza:

Minden munkahelyen kell lenni egy úgynevezett Kollektív Szerződésnek, ahol ezek a szabályok le vannak fektetve. A Kollektív Szerződés egyrészt egyéni, tehát a munkáltató külön fejezeteket írhat le a munkaadó és munkavállaló közös munkaviszonyában, és vannak benne kormányrendeletek, amiktől nem térhet el egy munkáltató, ezeket kötelező a munkáltatóknak betartani.


A munkavállaló munkahelyi beosztásait a munkáltatónak előre legalább két héttel meg kell csinálnia, hogy a munkavállaló tudjon a szabadidejével kalkulálni.


Túlórát kiszabhat a munkáltató, heti 2 x 4 órát, és ezt akkor dolgoztathatja le a munkavállalóval, amikor akarja. Tehát ezt kötelező is ledolgozni, ha a munkáltató túlórát szab ki, melyet viszont köteles kifizetni a dolgozónak.

2015. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak:

Mit lehet tenni abban esetben, ha a munkáltatóm eddig mindig is úgy tette, hogy a következő 1 hónapra a beosztásom az utolsó 1-2 nap alatt tette meg?

De ezt nem csak velem csinálják, hanem mindenkivel. Szóltam már ez ügyben, de mindig az volt a válasz, hogy csak így tudnak kalkulálni (azaz az utolsó pillanatban) mivel a munkások ki vannak számolva és a felmondásokkal és a betegséggel sem számolnak.

2015. jún. 26. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:

"Minden munkahelyen kell lenni egy úgynevezett Kollektív Szerződésnek"

Ez nem igaz.


"és vannak benne kormányrendeletek"

Miért lennének egy szerződésben rendeletek? Legfeljebb rendeletre való hivatkozások, de azok a szerződés nélkül is léteznek.

2015. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!