Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes vásárlás?

Internetes vásárlás?

Figyelt kérdés
Egy magyar webáruháztól vásároltam egy notebookot. A webshopban leírt specifikációk, nagyban eltérnek a kiszállított notebookétól. Mit lehet tenni?
2015. szept. 17. 19:03
 1/6 Duenna ***** válasza:
A megrendeléskor milyen adatokat adtál meg? Ha a webshopban található adatokat, és nem azt küldték, akkor írj minél hamarabb reklamáló levelet, hogy visszaküldöd, és cseréljék ki.
2015. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Internetes vásárlás esetén a vevőnek 14 naptári napon belül úgynevezett "elállási joga" van.

Minden indoklás nélkül meggondolhatja magát, a terméket - saját költségen - visszaküldheti, a kereskedő pedig köteles a vételárat visszaadni.


[link] az az elállási jog?

2015. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A forgalmazónak jeleztem a "hibát", a kézhezvétel másnapján, email formájában. Ez 09.08.-án történt. Erre az emailre nem érkezett válasz. Majd a kérdés kiírásával párhuzamosan írtam még egy emailt, amely arról szól hogy amennyiben nem küldenek érdemi választ, úgy bejelentést teszek a fogyasztóvédelemnél, a 2008. évi XLVII. törvény alapján.

Az említett törvény alapján úgy gondolom törvénysértést követet el a forgalmazó. Erre visszaírtak egy olyan választ, hogy technikusuk szerint nincs vele semmi probléma...

2015. szept. 19. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond, küldd vissza. Ehhez elvileg ma már biztosítaniuk kell formanyomtatványt.

Egyébként én nem emailezgetnék, hanem felhívnám őket telefonon.


Ha nem fizetik vissza a pénzed, az súlyos jogsértés.

2015. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miről levelezgetsz velük, kell a termék, vagy nem kell?

Ha nem kell, gyakorold az elállási jogodat mielőbb, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy letelt a (átvételtől számított!) 14 naptári nap, 'oszt nézhetsz, mint a moziban.


Megjegyzem igaz, hogy a te költségeden kell visszaküldened az árut - az elállási szándéktól számított 14 napon belül (ez a feladás dátuma, nem a megérkezésé!!!) - viszont a kereskedő által visszatérítendő összegnek az eredeti szállítási költséget is tartalmaznia kell! (Csak az alapszolgáltatás összegét.)



"Elállási szándékunkat szóban (telefonon), postai úton (célszerű tértivevényes levélben) vagy e-mailben jelzett egyértelmű nyilatkozatunkkal, valamint a Korm. rendelet mellékletében található nyilatkozat-minta útján közölhetjük."

[link]

2015. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"technikusuk szerint nincs vele semmi probléma..." - az elálláshoz nem is kell, hogy probléma legyen.


Ha azonban az a helyzet, hogy a 14 nap már lejárt, marad a fogyasztóvédelem.

Először békéltető testület elé citálják a kereskedőt és téged (kötelező megjelenés!), akik megpróbálnak egy kiegyezést kicsikarni köztetek.


Ha ez nem megy, jöhet a per. Reméljük idáig azért nem juttok el, mert nem kevés időbe, energiába kerül...

2015. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!