Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nagy hatalmú vezető lennél,...

Ha nagy hatalmú vezető lennél, milyen törvényeket hoznál?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Önmagam nem hoznék törvényeket.

Kitalálnék egy saját ideológiát, vagy egy meglévőt használnék.

Felvennék szakértőket, akikkel a megfelelő ideológiai keretek között hoznám a törvényeket.

2015. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
A magyaron kívül más fajok az ország területén nem élhetnek.
2015. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
csak mentálisan egészséges ember foglalhat el államvezetői pozíciót, skizofrén stb. kizárva.
2015. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Másodiktól kérdezem: szóval szerinted az a helyes ha mindig mindenki abban az egy országban éli le a teljes életét ahova születik? És ha nem tetszik neki az a hely akkor megszívta és kész, mert elköltözni nem tud, mivel minden országban csak a saját "faja" élhet? Moat tudom hogy csak M.o.-ról volt szó de gondolom akkor te ezt a törvényt bárhol szívesen bevezetnéd.
2015. szept. 20. 21:01
 5/12 A kérdező kommentje:
*most tudom hogy csak M.o.-ról ...
2015. szept. 20. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:
5% jövedelemadó, 5% vállalati adó és ezzel ki is merülne az állam bevétele. Mondjuk nem is nyújtanánk szolgáltatásokat, csak a bírósági rendszert, rendőrséget és hadsereget. Biztosítanám a teljes véleménynyilvánítási szabadságot, és csak annak adnék letelepedési engedélyt, akinek olyan szaktudása van, amelyből profitál az ország.
2015. szept. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

- A munkáltatók kötelesek lennének válaszolni akár negatívan is.

- A társkeresőkön megszűnne az, hogy nem ír vissza az akire ráírtak.

- Bevezetném a MÁV álláskeresői 90%-os BÉRLET-et.

- A BKV felszíni járataira figyelmeztetést raknék, hogy mikor hol van éppen ellenőr illetve mikor hova várható.

- A tankönyveket nem megvásárolni kéne, hanem felrakni PDF formátumban a laptopra, amit minden diáknak biztosítanak általános sulitól egyetemig.

- Füzet helyett Word dokumentum lehetősége annak, aki könnyebben gépel mint ír.

- A migránsok országai javuljanak meg, hogy ne kelljen elmigrálniuk.

- A tanintézmények általános iskolától egyetemig biztosítsák a korrepetációt szükség esetén (vagyis ha a diák kéri és nem akkor amikor a tanár úgy gondolja)

- Az iskolák menzáin a tanárok is egyék ugyanazt, mint a diákok

- Esti tagozatos diákok is vállalhassanak diákmunkát

- Satöbbi ami most nem jut eszembe

2015. szept. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 D-Mano ***** válasza:
Nem tudom, ez összetett kérdés. De olyasmiket, amikkel ésszerűsíteni és egyszerűsíteni lehetne a bürokráciát. Megszüntetné a (megvesztegethető) JOGszolgáltatást, és elősegítené a (lehető legkevésbé megvesztegethető) IGAZSÁGszolgáltatás létrejöttét. Minden gazdasági szint megkapja a maga valós lehetőségeit pl. a kisvállalatoktól kezdve az óriásvállalatokig. Az oktatási rendszer nem gondolkodástompító, hidd-el-és-magold-be típusú stresszforrás lenne, hanem valódi, és élvezhető tudásforrás. A népnek VALÓDI visszajelzési lehetőségei lennének a rendszerrel kapcsolatban, észben tartva, hogy az egyes részrendszerekben (pl. az ápolónők, orvosok az egészségügyben) működők jobban ismerik annak állapotát, ezzel szemben egy SZAKember, aki felülről látja (a részrendszerbeliek információit, tanácsait is figyelembe véve) az egészet jobb megoldással állhat elő. Meg efféléket, amik most nem jutnak eszembe... De, ha belegondolunk, ez kis anyagi ráfordítás mellett hozhatna nagy előrelépéseket, amennyiben nem várunk csodákat és 100%-os sikert, hanem csak a lehetőségből kihozható maximumot. (az ÉN véleményem szerint legalább is...) [Nyilván a leghelyesebb válasz ez: Nem tudom, mert nem tudom, milyen abban a pozícióban lenni...]
2015. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

2-es!


"A magyaron kívül más fajok..." a magyar az mióta egy faj?! :D Drága kenyér...

2015. szept. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 horex ***** válasza:

Én az oktatási trv-t reformálnám meg.

Aki biológia professzor és az embereket fajokra ossza, 1000x leiratnám vele, hogy "az ember önmagában egy faj és rasszokra oszlik".

2015. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!