Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kéne ismernem a törvénye...

Miért kéne ismernem a törvényeket, ha iskolában nem tanították?

Figyelt kérdés

Lehet fárasztó a kérdés, de most őszintén, ha iskolában mindenféle felesleges dolgot megtanítanak, akkor inkább azok helyett a törvényeket miért nem tanítják? Azt várják, majd az érett ember jókedvéből, nagy unalom közepette elolvassa a több ezer oldalas törvénykönyvet?


Ehhez hasonlóan sok-sok valós életbeli dolgot nem tanítanak meg, például az emberek jogait, vagy hogy hogy kell helyesen kitölteni az adóbevallást, feladni egy csekket, stb...


Gondolom azt várják, hogy a szülők majd megtanítanak mindent a gyereküknek, vagy majd előbb-utóbb valahogy megtanulják maguk...


Manapság egyre több az analfabéta. Hogy fogják ezek az emberek megtanítani a gyermekeiknek azokat az ismereteket, amikről fogalmuk sincs?


2014. nov. 18. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Érdekük kötődik ahhoz, hogy ne ismerd a jogaidat, hogy ne tudj ilyen döntésekben önálló lenni.
2014. nov. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Két oka van.

1. Mert poroszos, elméleti oktatás van Magyarországon. Pl. értsd: egy ügyvéd Magyarországon az egyetemen a római jogot kezdi el tanulni, USA-ban pedig hogy hogy kell vitatkozni.

2. Folyton változnak a törvények meg adók.

2014. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Elég nehéz amúgy főleg a fidesz alatt törvényeket tanítani...lefelelsz néhány törvényből félévi nagy dolgozatnál, orbán hasára csap, az egész kuka, mert a haverok meg ő nem részesül eléggé valamelyik "extra"profitból, aztán lehet kiadni új tankönyveket, mert totálisan átírta a törvénykönyvet.
2014. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés...

Nem érdekük, hogy tudd a jogaid, ismerd a törvényeket.

Szerinted hány érettségizett tudja, hogy ha érettségi után nem helyezkedik el, nem tanul tovább, hanem a következő hónapokat álláskereséssel tölti, éldegél a Mama-hotelben, akkor neki fizetnie kell maga után az egészségügyi hozzájárulást? Volt már itt kérdező, aki hónapok után kapta a felszólítást az elmaradások miatt.

2014. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hasonlókra gondoltam én is, mint amiket leírtatok, de szerintem ez elég pofátlanság, amit művelnek...

És még így várják el, hogy betartsd a törvényeket, aztán ha nem, hivatkoznak mindenféle törvénypontokra.


A száraz elmélet tanítását én se tartom ésszerűnek, mert így nem szakembert képzünk, hanem könyveket magoltatunk be emberekkel.. Általában az amit leírnak, és az ami a valóságban van két külön világ..

2014. nov. 18. 22:31
 6/26 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj kérdező, de az adóbevallást tanítják (csak értő olvasásnak hívják), a csekkfeladásban meg mi a bonyolult?
2014. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Alapjaiban rossz az oktatási rendszerünk. Én nem hibáztatom a tanárokat, meg van kötve a kezük, teljesíteniük kell, amit hozzá nem értők előírtak; ha emellett még valahova be tudnak szorítani egy-két órát, amin valóban értékes tudást adhatnak át a diákoknak, megteszik. A szülők maguk is életképtelenek, és azt várják el, hogy az iskola nevelje helyettük a gyereket, így termelődik ki a még életképtelenebb generáció, amelynek már fogalma sincs, hogyan működik körülöttünk a társadalom. Néha elgondolkodom azon, hogy tizenkét év alatt a kemény fél éves életvitel tantárgyam volt az egyetlen, amin olyasmivel foglalkoztunk, ami tényleg szükséges a mindennapi élethez - piacra mentünk, főztünk, a háztartási pénzügyekről beszéltünk. Kár, hogy a nagyjához akkor még túl fiatalok voltunk, középiskolában lenne igazán jó egy olyan óra, ahol közügyekről, hivatali ügyintézésről, pénzgazdálkodásról lenne szó, ha már a családtól nem kapják meg ezt a gyerekek.
2014. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Alapvetően a család lenne az a környezet, ahol mindezeket megtanulod. Anyuval piacra mész, főzöl, apuval barkácsolsz, megnézed az adóbevallását... Egyáltalán miért várja el mindenki, hogy az iskola nevelje fel a gyerekeket?
2014. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

22:33: Igen, tanítják, mellékelnek egy több oldalas leírást. De ez csak példa volt, ahogy a csekk feladás is. Nem bonyolult, de az első csekkemre úgy néztem, mint egy ma született bárány.. Nem azért, mert nem tudok olvasni, hanem mert sosem töltöttem ki egyet sem.


22:34: Én sem a tanárokat hibáztatom, hanem az oktatási rendszert. Sok a feleslegesen megtanított dolog, és kevés az életszerűség.


22:40: Igen, a család az alapvető, ahol a legtöbb dolgot kezdetben megtanuljuk, de ha a szülőknél hiányzik a tudás, nem lesz mit átadjanak a gyerekeknek. Ezt a most felnövekvő generációkra értem főképp. Nem várom, hogy az iskola nevelje fel a gyereket, de sok-sok felesleges óra helyett igazán lehetne életszerű dolgokat becsempészni az órákra.

2014. nov. 18. 22:57
 10/26 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 22:57


Az adóbevallás leírása - hacsak nem vállalkozol, de az más témakör -, nagyából kettő darab A/4es lapra kifér. Ezen mit oktassanak de komolyan? Azon kívül rá lehet sózni az APEH-ra is ingyen.


Csekket meg a postán a pultban segítenek kitölteni, ha épp nem megy. A postának is érdeke, hogy tudd kitölteni, nem fognak elküldeni melegebb éghajlatra.


A jogban egyetértünk, még (nem jogi) egyetemen is üzleti és vállalati jog van csak, ami meg speciel engem nem érdekel, főleg, hogy az mindenhol elég gyakran változik, nem lehet egyszer megtanulni...

2014. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!