Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet valakit jelenteni...

Fel lehet valakit jelenteni azert, mert a kepeimmel visszael? Ha igen, hogyan? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Egy ismerosom a facebookon csinalt egy kamu profilt, melyre pakolgatja a rolam keszult akt fotokat, hamis informaciokkal, telefonszammal. Tudom, hogy ki csinalta, igy lehet tenni feljelentest? Ha igen, hogy zajlik? (Bocsi, hogy nincs ekezet, es esetleg a rossz kategoria miatt is).

2015. szept. 21. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Milyen jellegu bizonyitekok allnak a rendelkezesedre? Az hogy "tudom" eleg keves...


Feljelentest egyebkent a teruleti rendorkapitanysagon tudsz tenni. De a magyar jog szerint mindig annak kell bizonyitania allitasanak valossagat, akinek erdekeben all hogy a birosag azt elfogadja (neked). Ha feljelented es kiderul hogy nincs bizonyitekod, o is feljelenthet ragalmazasert es rosszhirkeltesert.

2015. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, feljelentheted
2015. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

„a magyar jog szerint mindig annak kell bizonyitania allitasanak valossagat, akinek erdekeben all hogy a birosag azt elfogadja (neked)”


Közvádas ügynél az ügyész bizonyít. Egyébként bűncselekmény akkor valósul meg, ha ezt haszonszerzési célból teszi vagy jelentős érdeksérelmet okoz (személyes adattal visszaélés). Különben nincs bűncselekmény, magánjogi úton kell elintézned. Egyszerűbb azonban, ha a weboldal üzemeltetőjét keresed meg, és magyarázod el neki a szituációt. Az amerikai cégek általában nem is válaszolnak a magyar hatóságok kérelmeire, kivéve talán a büntetőügyeket. Ergo ha bírósági (magánjogi) ügy lesz belőle, az garantáltan több évig fog tartani.

2015. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nevemmel már rólam is csináltak anno,nem az én fotómat rakta fel,hanem hasonló fejszerkezetűt,és tele pakolta fegyveres képekkel,meg drogos képekkel.A facebook törölte mikor jelentettem,de sok jelentés kellett hozzá más emberektől is.
2015. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!