Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megsértették a jogaimat/szabál...

Megsértették a jogaimat/szabálysértést követtek el. Ilyenkor mitt kell tenni?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok és az eggyik osztálytársam lelkileg/testileg bántalmazott 2 napon át gyógyuló sérülést okozoot, szóban bántot engem és a szüleimet. Az órákon nem figyel zavarja az órát,kiabál. Ha jól tudom akkor jogom van hogy "tanuló személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben kell tartani, és védelmet kell számára biztosítani fizikai és lelki erőszakkal szemben. A gyermek és a tanuló nem vethető alá testi fenyítésnek, kínzásnak, kegyetlen, embertelen megalázó büntetésnek vagy bánásmódnak."
2015. szept. 23. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros. Tanár nincs? A szülőt miképpen bántotta? Verte?

Talán beszélni kéne az érintett tanárral is.

2015. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt-e előzménye a dolognak a te részedről? Mert abban az esetben hivatkoznak ezekre a törvényekre.

Ha nem te kezdted, akkor meg őt védik, mert "majd kinövi", meg "megszokod". Amúgy nem, de a tanárokat nem érdekli.

2015. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szóban a szülőket engem fizikailag.

voltunk orvosnál ő adot valami papirt a "kár ról)

2015. szept. 23. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól van 3-as, de te ilyen visszamaradot szenny vagy :D
2015. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnöknél vagy igazgatónál jelezd, ha nem történik semmi akkor akár rendőrségi feljelentéssel is lehet élni.
2015. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi az ilyen verekedéses, szitkozódásos dolgokat annak idején egymás között intéztük el, tanárok, szülők és főleg hatóság bevonása nélkül. De tudom, most már más világ van...
2015. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!