Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy orvosnak ki az a felettese...

Egy orvosnak ki az a felettese aki eltilthatja a hivatás gyakorlásától pl 5 évre?

Figyelt kérdés

Nagyon vicces a helyzet, az ántsz , az oep és a kamara is megállapítja h súlyos visszaélést követett el, de mikor ez felvetődik, akkor mindegyik arra hivatkozik h sajnos nem az ő hatáskörük ez.


akkor milyen eü-felügyeleti szerv jogosultsága?



2015. szept. 23. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert az ántsz-re gondoltam. Legalább régebben a háziorvosok oda tartoztak.

A kamara azt hittem, ha kizár valakit, akkor az nem praktizálhat tovább.

Ha pl. kórházban dolgozik, akkor nyilván a kórházigazgató hatásköre, hogy kirúgja.

Illetve bíróság tilthatja el a hivatása gyakorlásától.

2015. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Tudomásom szerint a bíróságoké, ők szabhatnak ki foglalkozástól való eltiltás nevű büntetést.
2015. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem köszi, de akkor ahhoz meg büntetőeljárást kell indítani, igaz? akkor nem elég a felettes szervek vizsgálódása ...
2015. szept. 24. 06:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat. "Magyarországon" MEGFÉLEMLÍTETT ALKALMAZOTTAK, HATÓSÁGI SZAKSZERVEK ÉS LÁTSZATDEMOKRÁCIA VAN!!!


Nekem ez a tapasztalatom hosszú évek óta - de ez a gondolat a közelmúltban kezdett véglegesen kikristályosodni bennem. Egyáltalán nem hiszek abban, hogy ez valaha is változni fog...


De nem akarom a végtelen kálváriámat leírni, mert csak felbosszantanám magam. Ahogy a bölcs mondás tartja: "Nyugalom a hosszú élet titka".


Nem politizáltam soha és nem is fogok. Mert az én szavam egy fabatkát sem ér...


Üdv: egy középkorú nő

2015. dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazad van teljesen, akkor nem vagy egyedül, semmi gond, én is megtapasztaltam a látszatdemokrácia áldásait már pár szerven keresztül, hatóságon, de még a bíróságon keresztül is ...
2015. dec. 7. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!