Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Civil diplomával lehetek tiszt?

Civil diplomával lehetek tiszt?

Figyelt kérdés

Üdv,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy civil (műszaki) diplomával ha elvégzek egy rendészeti szakközepet, akkor utána később tudok jelentkezni tiszti átképzőre vagy ez a lehetőség már megszűnt az új életpályamodell végett?!

Előre is köszönöm!



2015. aug. 27. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

"ha elvégzek egy rendészeti szakközepet"


Akkor tiszthelyettes lehetsz.

2015. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta. A szakközép elvégzése tiszthelyettesi beosztásra jogosít.

Ha jelentkezel rendőrséghez és alkalmas vagy, akkor tiszti tanfolyamot követően lehetsz tiszt. Hogy hol milyen eséllyel indulsz,mennyi időn belül kerülsz be a tanfolyamra, rendőrsége válogatja. Be kell menni a helyi kapitányságra (érdemes megyei kapitányságra bemenni) és ott érdeklődni a helyi viszonyokról.

2015. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van lökőd / magasrangú ismerős/, akkor mehetsz átképzőre. Ha nincs, akkor biztosan nem.
2015. aug. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én tiszthelyettes vagyok, egy barátom civil diploma megszerzése után jelentkezett RSZKI-ba.

Tiszthelyettes jelenleg is, mert nem küldi el a parancsnoka átképzőre. Ahogyan előttem írták, nem árt előtte bemenni főkapitányságra a megyén, és a helyi rendőri szervhez is, beszélni velük, abból le tudnád szűrni, hogy lenne-e rá igény.

Az én magánvéleményem az, hogy a tiszti helyek mindenhol fel vannak töltve, tehát nem tudnak helyet biztosítani, a végrehajtói (tiszthelyettesi) állományban pedig üresedés van. Viszont a civil diplomára a barát eddig kapott pótlékot, illetve a nyelvvizsgára is. Az új életpályamodell szerint nem tudom hogy van most, megmondom őszintén. A nyelvvizsgapótlék megmaradt biztosan.

Szintén magánvélemény, hogy én nem engedném senkinek, hogy tiszt legyen, anélkül, hogy legyen legalább 5 év járőr szakmai tapasztalata. Van sok olyan tiszt, akinek fogalma sincs, mikor mit kellene csinálni, és olyan is, aki már elfelejtette, hogy milyen is az irodán kívüli élet.

2015. aug. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet.
2015. aug. 29. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!