Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hadosztályok szimbóluma is...

A hadosztályok szimbóluma is önkényuralmi jelkép?

Figyelt kérdés

Mivel az internetet átböngészve nem találtam arra magyarázatot, hogy a különböző hadosztályok saját szimbólumai önkényuralmi jelképnek számít-e vagy sem, ezért gondoltam itt hátha tud valaki segíteni bekategorizálni ezeket a jelképeket. Elsősorban az érdekelne, hogy ezeknek bármilyen jellegű viselése törvénybe ütközik-e. (Például a Negyedik SS páncélos hadosztály szimbóluma )


Előre kijelenteném, hogy nem áll szándékomban viselni ilyen szimbólumokat, csupán puszta kíváncsiság.



2015. szept. 26. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
A gyakorlatban minden olyan jelkép önkényuralminak minősül, ami a nácikhoz vagy a nyilasokhoz köthető, de azon kívül semmi más. Lehet, hogy még a vörös csillagot is írja a törvény, de azért nem szoktak büntetni.
2015. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A tiltott önkényuralmi jelképek a BTK-ban konkrétan meg vannak határozva.


Ezek a horogkereszt, a nyilaskereszt, az SS jelvény, a sarló és kalapács valamint az ötágú vörös csillag.


Ami ezeken kívül esik az nem számít annak. Fontos (legalább is amennyire tudom) hogy még egy adott szimbólum sem tartalmazhat önkényuralmi jelképet. (pl. a birodalmi sas, alatta a horogkereszt)


Elméletben a szvasztika nem összekeverendő a horogkereszttel, de különböző, önálló életre alkalmatlan egyedek ezt is meg szokták magyarázni.

2015. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!