Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számithatok?

Milyen büntetésre számithatok?

Figyelt kérdés

A történet röviden a következő:

Három hónappal ezelőtt a barátaimnál a sajátom, és az egyik barátom születésnapját közösen tartottuk. Két napos bulizás lett belőle. Vasárnap délig ittam a kocsmában,már egyedül voltam, a pincérnővel beszélgettem, berugtam...

Következő emlékem, hogy a pszihiátrián vagyok lekötözve. Később a rendőrök elmondták, h a barátaim utcájában, csak 5 házzal távolabb, átmásztam a keritésen, es a dátsó ajtón dörömböltem egy ott talált vascsővel, h engedjenek be. Nem volt otthon senki, a szomszédok hivták ki a rendőröket.

Gyorsitott eljárásban folytatták a nyomozást, elküldtek pszihiáterhez, ott kiderült, h normális vagyok. Két hónap elteltével lezárták a nyomozást, és átadták az ügyészségnek, azt mondták, hogy birságra számithatok, de semmi többet nem tudok, nem mondták, h milyen összegre, és mikor kell számitanom... Ötletek? 24/f



2015. szept. 26. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Visszamész a pszichiátriára és elmondod, hogy elmebeteg vagy, aztán eljátszod a gyogyóst, hogy téveszméid vannak meg skizofrén vagy és semmit sem fogsz kapni !


Kapsz pár gyógyszert, ami alkohollal igazi drog. Jársz pár kezelésre, majd szépen rendbejösz :D

2015. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
25 000 ft a kár, és garázdaság, magánlaksértés a vád
2015. szept. 26. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
A kárt meg kell térítened, meg némi pénzbírság, de semmi komoly nem lesz belőle. Ne aggódj!
2015. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi információ alapjáán csak olyan hülye válaszokra számíthatsz, mint az előzőek. Pl. finoman szólva nem mindegy, milyen az előéleted. Ha büntetlen vagy, akkor szerintem is valószínű a pénzbüntetés, de annak mértéke jelentősen függ attól, milyen vagyonod, jövedelmed van (mindenesetre biztosan 100.000 felett, de kiszabható részletekben is). És persze lehet közérdekű munka. Ha büntetlen vagy, szerintem is kizárhatő a szabadságvesztés, még felfüggesztve is.
2015. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
büntetlen előéletü vagyok, és betanitott munkás egy gyárban, de hogy függhet a jövedelemtől a büntetés mértéke?
2015. szept. 27. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy hogy 100 ezer forint szinte megfiezthetetlen egy hajléktalanak, de zsebből fizeti egy milliomos.


A pénzbüntetést úgy szabja ki a bíróság, hogy megállapítja a pénzbüntetés napi tételinek számát és az egy napi tétel összegét. A kettő szorzata a pénzbüntetés.


A napi tételek száma függ a cselekmény súlyától, az előéletedtől, a bűnösség fokától stb., az egy napi tétel összege pedig a vagyoni-jövedelemi viszonyaidtól.

2015. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!