Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engedély nélkül, kilehet...

Engedély nélkül, kilehet hozni éles fegyvert szaküzletből? Számszeríj, irányzékkal felszerelt puska

Figyelt kérdés
Mivel nagyon bonyolult az engedély kiváltása, ezért nem gondolom hogy szükséges-e, meg amúgy is csak célba lőni kellene, tehát még nem is vadászat az ok
2015. szept. 27. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, mindenkinek csak úgy adnak, menj csak be!
2015. szept. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig én is így vettem nemrég két vadászpuskát. A boltos is látja, hogy mekkora macera a tartás, vásárlás, nem beszélve a vadászathoz szükséges költségekről és bürokráciáról. Mikor nem volt benn senki a boltban, simán megvehettem a fegyvereket.
2015. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

"Mikor nem volt benn senki a boltban, simán megvehettem a fegyvereket."


Ezt nem tudom nem úgy értelmezni, hogy elloptad :-D Mi az, hogy nem volt bent senki a boltban? A börtönt meg nem fogja az alkalmazott sem kockáztatni...


De sztorinak szép volt.

2015. szept. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:

Persze, hogy ki szóköz lehet hozni, lopásnak (illetve inkább rablásnak, mert nem fogja senki őrizetlenül hagyni) és lőfegyverrel való visszaélésnek hívják a dolgot.


A számszeríj nem tudom, hogy hogy jön ide, az nem engedélyköteles, már ha Magyarországról van szó. Azt nyugodtan vehetsz, nem kell érte hűvösre menni.

2015. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ki lehet. Sportcélokra általában kölcsönözni is szoktak fegyvereket és akkor nem kell megvenni. Én is mindig kölcsönzöm.
2015. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj be a vadász/fegyverboltba és ezt így ahogy van, add elő az eladónak. Lehetőleg vedd fel videóra mert kíváncsi vagyok (illetve szerintem még sokunk kíváncsi lenne) az arcára. Egyébként meg lehet csinálni, csak azt betöréses lopásnak hívják.


Segítek: A, B, C, D kategóriába tartozó tűzfegyverekre, illetve 7,5J torkolati energia feletti légfegyverekre (kivéve a paintball fegyverek) ENGEDÉLY KELL, akármilyen macerás is. Akármennyire boci szemekkel is nézel az eladóra, vagy akármennyire erősködsz, akkor sem fogják kiadni, hanem elhajtanak a fenébe. Ha kiadná a fegyvert, akkor te is és az eladó egy 2-8 évig terjedő börtönbüntetést kockáztat, amit hétszentség hogy meg is kapnátok, mert az eladott fegyverekkel neki is el kell számolnia a rendőrség felé.



Sőt, akármennyire is hihetetlen, ezekkel a fegyverekkel nem lövöldözhetsz akárhol. Ha érvényes vadászengedéllyel rendelkezel, akkor csak lőtéren illetve vadászati területen. Ha sportengedélyed van akkor csak lőtéren. Ha önvédelmi engedélyed van, akkor lőtéren vagy ahol éppen saját magadat/másokat véded meg.


De pl. a számszeríj ez alól kivételt képez. Arra nem kell engedély és magánterületen, a telek tulajdonosának beleegyezésével használhatod. Természetesen nem "csak úgy" hozhatod ki, hanem ki kell fizetned, ami egy viszonylag használható darab esetében 80.000-100.000 ft közti összeget jelent... és bár a törvény erről nem rendelkezik, de 18 év alatt nem adják ki az üzletek 90%-ban.

2015. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!