Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárként Szlovák...

Magyar állampolgárként Szlovákiában, hogy elindulhassak az éles fegyver megszerzéséért (pisztoly, puska) tényleg elég csak bejelentett lakcímet szerezni?

Figyelt kérdés

Önvédelmi fegyvert nagyon könnyű szerezni Szlovákiában a magyar viszonyokhoz képest. Most is közel fél millió embernek van ott az 5 millióból éles fegyvere és kb. 100-200 ezer embernek rejtett fegyverviselési engedélye is van.


Egy felvidéki ismerősöm azt mondta, hogy elég csak magyarországi magyarként állandó lakcímet szerezni Szlovákiában. És aztán indulhatok fegyver megszerzéséért.


Tehát így nézne ki:

1. Lenne Szlovákiában bejelentett lakhelyem és erről papír.

2. Letenném Szlovákiában a fegyvervizsgát.

3. Megnéznék hogy nem-e vagyok büntetett előéletű.

4. Átmegyek a pszichológiai teszten.


És ha ezek megvannak, kapok engedélyt otthonra puska tartásra és utcára pisztoly hordásra. (Természetesen csak Szlovákia területén.)


2014. ápr. 2. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

És mit érsz vele, hogy van egy szlovákiai fegyvertartási engedélyed (legyen akár fegyverviselési), ha Győrben lekéselnek a svéd cserediákok?

Ezt tényleg nem értem.

2014. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tettem hozzá: Kimennék lakni Szlovákiába. Értsd: Arrébb költöznék 10 kilométerrel ahhoz képest, mint ahol most lakom.
2014. ápr. 2. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, az más.

Jó tanács: ha kimész lakni, akkor csak a nyugati részre (Pozsony és vonzáskörzete) menj, mert a keleti része konkrétan egy putri (legalábbis pár éve még az volt).

2014. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!