Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet olyankor tenni, ha...

Mit lehet olyankor tenni, ha a bíróság követ el jogsértést? Ráadásul le se tudja tagadni, és tök egyértelmű?

Figyelt kérdés

Hova lehet fordulni? ugyanis ők maguk végül is elismerik csak éppen sz..nak rá, és nem hajlandók orvosolni.


Akkor ezután egyenesen már csak Strassbourg marad?


Azért én valahol nagyon durvának tartom, hogy pont akiktől az ember várná az igazságszolgáltatást, na meg némi jogi tudást is feltételeznénk, pont ők halmozzák sorra (igazából tök rutinszerűen) a jogsértéseket, és csak utólag esik le nekik, hogy az tényleg az volt ...


Nem tudom, ilyen esetben mi van, de ha netán a Kúriához kéne menni, az egyszerű ember rögtön elbukik, mert hát kéne ugye egy 3 millás ügyvéd, aki érdemben is foglalkozik az üggyel.


Szóval mi van ilyenkor?


2015. okt. 3. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem írsz konkrétumokat, akkor senki nem fog tudni segíteni
2015. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konkrétumok nélkül nem sokat lehet segíteni... Fellebbezés, ha nincs kizárva, esetleg szolgálati bíróság elé lehet vinni az ügyet.
2015. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

pl a szabályos kifogást nem hajlandók elbírálni se. utána letagadják, hogy olyan nem is volt. majd mikor mutatom, hogy de igen volt, itt a pecsét, hogy átvették, akkor jaj elnézést mégis volt, de csak azért se hajlandók elbírálni.


fellebbeztem természetesen, na de pont azt hallom minden jogásztól, hogy hiába tök tiszta az ügy, csakis azért nem fogok nyerni II fokon se, mert túlságosan "elhordtam" a bírót (na nem személyeskedve, csak éppen leírtam, hogy miket művelt). ha viszont ilyen maffia-szerű összetartás van köztük, akkor egyáltalán lehet várni valamit egy magyar bírói testülettől?

2015. okt. 3. 15:47
 4/9 A kérdező kommentje:
a szolgálati bíróság az is gondolom bíró-kollégákból áll, azaz ismét zsákutca, nem? vagy konkrétan mit jelent az?
2015. okt. 3. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egy jó és egy rossz hírem:


A jó, hogy bár a szolgálati bíróság is bírákból áll, neked nem lehet dolgod velük. A szolgálati bíróság ugyanis a bírák fegyelmi és az ezzel összefüggő kártérítési ügyeiben, továbbá a bíró munkájának szakmai értékeléséből és vezetői munkájának értékeléséből eredő jogvitákban, és összeférhetetlenségi eljárásban járnak el, állampolgár oda nem fordulhat.


A rossz, hogy nem fogsz találni olyan fórumot, ahol ne bírók döntenének bírói hatáskörbe tartozó kérdésben.

2015. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát ez az, .... ezért írtam, hogy tehát marad egyedül a nemzetközi színtér?


viszont amit írtál, idézem: "összeférhetetlenségi eljárásban" --- ez azért érdekes lehet esetemben. ilyenkor se fordulhat oda az állampolgár?

na meg fegyelmit pl bűncselekmény elkövetése esetén se kezdeményezhet állampolgár egy bíró ellen? tehát semmilyen esetben?

2015. okt. 4. 07:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Az összeférhetetlenség egészen más: pl. törvényben tiltott politikai, gazdasági stb. tevékenység végzése esetén.


Fegyelmit a kinevezése jogosult felettes indíthat, panaszt természetesen lehet benyújtani hozzá, de ő dönti el, indít-e az alapján fegyelmit.


Bűncselekmény esetén meg fel is lehet jelenteni a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatalnál. Azonban nem árt vigyázni,mert a hamis vád bűncselekményt.


Továbbá az nem bűncselekmény, sőt még csak nem is fegyelmi vétség, ha egy ügyben nem neked adnak igazat.


A strassbourgi bíróság sem az ügyet vizsgálja érdemben, hanem azt, hogy az Egyezményben garantált alamelyik jogodat megsértették-e.

2015. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

jó értelek, de ne viccelj már, szerintem meglehetősen sérül valamelyik alapjogom, ha a bíróság agyba-főbe hamisítgatja a dokumentumokat. .... (csak pl, hogy durvábbat ne említsek, de ezt szorozd meg nyugodtan 10-zel, ha a visszaélések súlyát akarod érezni)


ez a hamis vád meg egy fantasztikus találmány, hiszen már a feljelentés megtételekor tudni lehet, hogy csakis az lehet belőle, hiszen ismét ki fogja kimondani a bűnösségét, azaz a felmentését? naná, hogy egy bíró-kollega. ezt nézve, valóban tök felesleges bárhova fordulni, mert bérmennyire is igaza van az embernek (most nem arra gondolok, h kinek ad igazat!!!), egész egyszerűen olyan nem létezhet magyarországon, hogy egy bírót az átlagpolgár feljelentsen büntetlenül ...


Oké, tök mindegy, már letettem róla, itt élünk, ez van. (ahogyan a Katonai Ügyészséggel is megvan a tapasztalatom, öröm volt nézni a képtelen elméleteket, ahogy kimosták az egyes feljelentett XY-t ...)

2015. okt. 4. 11:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ombudsmannál próbálkozhatsz, lehet, hogy foglalkozik vele.
2015. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!