Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvénybe ütközik? Feladnék...

Ez törvénybe ütközik? Feladnék magamnak a postán egy üres borítékot, de a bal felső sarokba (a feladóhoz) hamis nevet és címet írnék.

Figyelt kérdés
Csak azért csinálnám, mert kíváncsi vagyok, hogy ha valaki felad egy levelet nekem, akkor mennyi idő alatt ér ide.. törvénybe ütközik, ha hamis névvel adom fel?
2015. aug. 19. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:
vagy szerintetek feladhatom a saját nevemmel? de akkor meg hülyének néznének, hogy a feladó és a címzett ugyan az.
2015. aug. 19. 09:53
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne légy már ilyen butácska :D Elkérték valaha a személyidet mikor levelet dobtál a postaládába ? Vagy feladtál egy ajánlottat? Gondolkodj picit. Másrészt van olyan törvény hogy csakis a levél feladója személyesen adhatja postára a levelet?
2015. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Akár üresen is hagyatod a feladó helyét. Nem kötelező ráírni semmit.
2015. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó, köszi a gyors válaszokat :D tudom, hülye kérdés volt.
2015. aug. 19. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha hamis címet adsz meg, akkor várakozhatsz...
2015. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne írj rá feladót és kész. Egyébként én küldtem már úgy levelet haza, hogy ugyanaz a nevem, mint fateré. Annyi, hogy értelemszerűen nem az otthoni címemet írtam rá.
2015. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
100%

"de akkor meg hülyének néznének"


Kicsit több levél van annál, hogy Juli néni szabad szemmel olvasgassa a címeket. A feladóét meg nem is nézik, amíg nem kell visszaküldeni a levelet kézbesíthetetlenség miatt.

2015. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ütközne törvénybe??

Kifizeted a szolgáltatást, a kutya nem kérdezi, mi van a feladónál. Nem is kötelező ráírni amúgy, felveszik anélkül is, csak szólnak, hogy akkor, ha a címzettnek nem tudják kézbesíteni, nincs hova visszaküldeni. Ennyi.

2015. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak könyvelt és tételes küldeménynél (ajánlott levél, értéklevél, utalvány stb) és csomagnál kötelező feladót írni.

Közönséges levélnél, képeslapnál nem.


Az sem mindegy, hogy melyik postán adod fel, melyik postaládába dobod be.

2015. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!