Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közzétehetek-e blogon letölthe...

Közzétehetek-e blogon letölthető zenei tartalomhoz kapcsolódó linket?

Figyelt kérdés

Ha van egy blogom (google blogger/blogspot), azon a weblapon közzétehetek olyan linkeket, ami egy KÜLFÖLDI letöltőoldalra (külföldi szerver) vezet, és egy adott zeneszámot lehet letölteni? Ha én csak a LINKET teszem közzé, azzal megszegek bármilyen szerzői jogot?


Múltkor emiatt a proart megkeresett, hogy ezzel jogsértést követek el, de nem értem miért, hiszen én csak a linket tettem közzé, akire bárki rátalálhat googleben. Igaza van a proart-nak, vagy csak ijesztgetés?



2015. okt. 3. 18:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Ilyen oldal több is működik, pl. music4you . hu, külföldi szervert használnak, magyar domainnel, és szintén külföldi letöltőoldalak linkjeit teszik közzé, több éve.
2015. okt. 3. 18:38
 2/2 anonim ***** válasza:
"Múltkor emiatt a proart megkeresett, hogy ezzel jogsértést követek el, de nem értem miért, hiszen én csak a linket tettem közzé, akire bárki rátalálhat googleben. Igaza van a proart-nak, vagy csak ijesztgetés?" - miért nem írtál vissza nekik, hogy legyenek szívesek egy konkrét jogszabályra hivatkozni?
2015. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!