Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a legjobb önvédelmi...

Melyik a legjobb önvédelmi kés? Illetve milyen markolat az ideális hozzá?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, most csomóan azzal jönnek, hogy jaj, majd a ha 3-an lesznek ellened semmit se érsz vele, jaj, rács mögé mész, a kés nem erre lett kitalálva stb,. Ez nekem csak az utolsó védelmi vonal lenne, és a hétköznapokban is jó azért ha van nálad, egyéb célokra. Olyat szeretnék,ami 8cm alatti pengéjű, tartós, könnyen elő lehet kapni, és zsebben tárolható. Tudom hogy ettől nem leszek fa**a gyerek, de jobb ha van és nem kell, mintha kellene és nincs. Hogy mikor kell használni, azt meg meg tudom határozni. Egyébként meg változtak a jogszabályok, már több oknál fogva is érvényes a késsel való védekezés, sőt nem kell összhangban lenni a támadással. A kéz mintájára kialakított markolat a jobb pl: [link] vagy a sima [link]
2015. okt. 5. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha elmész egy ilyen témájú tanfolyamra, kűzdősportra, akkor ezekre tudni fogod a választ, valamint ha elő kell kapni jobban boldogulsz
2015. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van most: [link]

(Igen, igen tudom, hogy tömény marketing az oldal, de tényleg jó kis eszköz. Néha indul szeminárium is a használatára, ami igencsak hasznos.)


Én inkább a hajlított pengét preferálom, könnyebb vele a visszavágás egy védekezésből.

2015. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Na nehogy már majd harmincért vegyél egy ilyen kis zsebkést, amire még rendes nyelet sem tettek. Ha kést akarsz hordani, vehetsz bicskát öt-tízezer forint között. Amelyik tetszik, ami neked bejön.
2015. okt. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:
46%

"Egyébként meg változtak a jogszabályok"


Nem, ilyen téren nem változott semmi, ez csak egy mantra, amit mindenki mondogat. Eddig is megvédhetted magad, ha jogtalanul támadtak és eddig sem azt jelentette az arányosság, hogy késsel csak kés ellen lehetett védekezni.


A kérdésre válaszolva (figyelembe véve, hogy láthatóan tudod, hogy mire jó és mire nem jó a kés, mint önvédelmi eszköz): szerintem a legfontosabb a gyors reakció, tehát szerintem gugli: "emerson opener".

2015. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Sztem az "önvédelmi kés" önmagában egy oximoron.


Az önvédelem a fegyver nélkül végrehajtott támadás elhárítás. Ezt csinálhatod valamilyen küzdősport segítségével, de akár úgy is, hogy elszaladsz.


Ne vásárolj ezért bicskát, inkább menj el egy önvédelmi tanfolyamra, vagy bármilyen harctechnikai edzésre!

2015. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:
28%

"Az önvédelem a fegyver nélkül végrehajtott támadás elhárítás."


Ezt honnan vetted? :)


Csak mert barátnőnk, Wiki szerint: "A jogosan védekező olyan közvetlenül fenyegető támadást hárít el, amelynek megakadályozására a bűnüldöző hatóságok lennének jogosultak és kötelesek."

2015. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Az önvédelmi sport egy humbug. Legfeljebb a Box, Vagy MMA segít a bajban. Attól hogy eljársz karatézgatni párszor, még az utcán lecsapnak mint a taxiórát.
2015. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Arra kiváncsi lennék hogy hány kést vettek ebből 26 ezerért, és mit kezdenek vele akiknek már van.
2015. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem felel?
2015. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2015. okt. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!