Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, szerintetek is az...

Jobbikosok, szerintetek is az ideális társadalmi forma a 60-as évek Amerikájában volt?

Figyelt kérdés

Szerintem akkoriban pont optimális volt a rendszer, társadalmi berendezkedés.


Nem voltak ezek a liberális hülyeségek, meg extra jogok kisebbségi csoportoknak, de nem is voltak elnyomva.

Demokrácia volt, de nem olyan túlliberalizált, mint most, hanem pont megfelelő.


Az állam igyekezett kötelességtudatot is nevelni az emberekbe.



2015. júl. 5. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

"de nem is voltak elnyomva."


Dehogynem. Akkoriban külön buszai voltak a feketéknek, a vendéglátóhelyek is fel voltak osztva részekre feketék és fehérek számára. Ez volt a nagy "demokrácia".


Nálunk akkoriban diktatúra volt, mégis jöttek ide fekete úttörők, cserediákok baráti afrikai országokból, és semmi bántódásuk nem esett. Volt akkoriban egy úttörődal:


"A fény a napból jön, s a Földnek kincset ér,

A néger barna tőle más pedig fehér.

De lent a forró égöv alján, és az Elba partján,

Egy színű csak, piros már a vér!"


Toleranciában, szociális egyenlőségben Magyarország sokkal fejlettebb ország volt akkoriban, mint az USA, pedig "csak" egy diktatúra volt...

2015. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem inkább a 60 -as évek nyugat -európája tetszik.
2015. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Én magam az alkotmányos monarchiát tartom a legjobbnak.


A liberális demokrácia csak papíron néz ki szépen, valójában nem szól másról, mint arról, hogy a tanulatlan/felelőtlen csőcselék is szerepet kap közvetetten a hatalomban.

2015. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Ezek az USA-t gyűlölik a legjobban nem hinném, modell szerint nekik inkább Putyin Oroszországa a mérvadó.
2015. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát, aki azt mondja, hogy az alkotmányos monarchia a legjobb, az kifejtené, hogy miért? attól, hogy egy díszkirály dinasztikusan uralkodik, gyakorlatilag nulla funkcióval és szerepkörrel, az miért is lesz jó a polgároknak?
2015. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én írtam az alkotmányos monarchiát.

Annyit tudnák mondani, hogy ahogy a köztársaságra is van rengeteg fajta modell, úgy az alkotmányos monarchia tekintetében sem csak (például) a brit modell létezik.


Nem lehetetlen összerakni egy olyan rendszert, amiben van tényleges hatalma az uralkodónak, de nem is megy át önkényuralmi rendszerbe.

A királyt pedig azért preferálom jobban, egy tegyük fel köztársasági elnöknél, mert:

-egyrészt egy uralkodócsalád tagjai már születésük óta az uralkodásra készülnek, ergo elméletben érteniük kell ahhoz amit csinálnak

-nem csak x évre választják meg őket, vagyis az uralmuk nem csak arról szól, hogy kollaboráljanak a korrupcióhoz, hogy minél hamarabb minél több pénzt lophassanak ők is

-egy királynak még számít a saját és dinasztiája becsülete


De persze ez nagyrészt elméleti dolog. De összehasonlítva a többi államformával a demokráciától kezdve az abszolút monarchián át a legkeményebb diktatúráig, ez tűnik a legideálisabbnak.

2015. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!