Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jelenleg hatályos magyar...

A jelenleg hatályos magyar törvények szerint mi az, amit feltétlenül papírformátumban kell őrizni?

Figyelt kérdés

Az elektronikus személyi kapcsán gondolkodtam el, hogy egy fél szekrénnyi hivatalos irat van, fizetési bizonylatok, garancialevelek és mindenféle.


Mi az, amit elfogad a törvény digitalizált formában, ha mondjuk színesben, 600 dpi-ben bescannelem PDF-ben?


És mi az, amit mindenképpen papírformátumban kell megőrizni? Olyanokat gondolom, mint születési anyakönyvi kivonat, oltási könyv, iskolai bizonyítványok.


Már ez is sok mert sajnos gyakran ingázom külföld-Magyarország között és országon belül is és nem szeretnék banki széfet bérelni sem magammal hordani ezeket, olyan ismerősöm és rokonom pedig nincs akikre szívesen bíznám és nem a világ végén laknak.



2015. okt. 11. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam olyanról, hogy törvény bármit is szabályozni, hiszen ki lehet állíttatni. Olyat érdemes amiket egészségüggyel kapcsolatos illetve, ha bármikor új munkahelyre mész akkor ott bekérhetik.
2015. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jelenleg hatályos törvények azt határozzák meg, mi történhet dematerializált formában. Ilyen jelenleg a pénzforgalom, és kevés hivatalos ügyintézés. Minden más (különösen a régebbi kiállítású) dokumentum papír alapú.
2015. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az esőerdőket!
2015. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!