Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető ha az internetet...

Büntethető ha az internetet pénzt kérek, "koldulok"?

Figyelt kérdés
Teszem azt például a facebookon kirakom, hogy ha valaki tud segíteni 100 forintal, akkor kiírom a bankszámla számom. Tudom, hogy az ilyesmit támadják, de másképp nem tudok 40ezret összeszedni. Egyedül élek (31L) és egy hónapig nem volt munkám, ezért elmaradtam az albérleti díjjal, most találtam éjszakai takarítást, de elsejéig ki kell fizetnem az elmaradt bérleti díjat és fizetést csak 10-én kapok, de abból sem tudnám mert akkor 2 bérleti díj lenne. A kérdéshez visszatérve, ezt büntethetik, ha esetleg mégis utalnának, azt utána bele kell írni az adóbevallásba? Nem szeretnék bajba kerülni miatta.

2015. okt. 13. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem megtévesztő addig nem, de ne is várj sokat. Egy cuki kutyáva vagy rákos gyerekkel nehetlzen tudsz versenyezni
2015. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Legális, csináld nyugodtan.

Elvileg adóköteles, gyakorlatilag ne foglalkozz az adóval. Amíg a rogán többet költhet mint ami a fizetése és ezt nem háborgatják, neked se kell félned a negyvenezred miatt.

2015. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Amíg a rogán többet költhet mint ami a fizetése és ezt nem háborgatják, neked se kell félned a negyvenezred miatt." - amit szabad Jupiternek... de egyébként a gyakorlatban tényleg nem nagyon foglalkoznak vele. Ha jól tudom, az ajándék, adomány ráadásul 5000 ft-ig adómentes, annál többet meg úgyse fog küldeni senki.
2015. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyit küldjek, és hova?
2015. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a főbérlővel is megpróbálhatod ezt megbeszélni. Nem utólag, hanem még most. Közben kérhetsz így segítséget. Ha meg nagyon nem jönne össze, akkor kölcsön (de pl. ha neagyisten a prvident szerű cégeknél kérsz kölcsön, akkor se haza kérd, mert úgy jóval drágább).
2016. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!