Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy életársi kapcsolatban...

Handl Jenő kérdése:

Egy életársi kapcsolatban elkövetett Rablásnál/elősegített a gyors alváshoz/ (Rivotril), szóval a feljelentés megtörtént de nem szeretném ha bekerülne vállalja a kár megtérítését. Mi lehet ilyenkor a jogorvoslat?

Figyelt kérdés
Mi lehet ilyenkor a jogorvoslat? Egyébként meg szeretem csak egy kicsit ráakartam ijeszteni hogy elmenjen a kedve az ilyen magatartástól.
2015. okt. 14. 07:42
 1/7 szántóvető ***** válasza:
50%
visszavonod a feljelentést.
2015. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Írásodból az jön le, hogy többször volt már ilyen, erre még mindig együtt vagy vele?
2015. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
A feljelentést visszavonni nem lehet, ráadásula rablás még hozzátartozók között sem magánindítványos, és közvetítői eljárás is is kizárt. Legjpbb ha a atnúkoihhalgatásod során élsz a törvényben hozzátartozóként biztosított mentességi jogoddal, és imádkozz, hogy ne legyen más bizonyíték.
2015. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gyors teszt kimutatta a szervezetemben (rivotril) hatóanyagát, de az Ítélethez ez kevés,vettek vért is és nyilván az is igazolni fogja a az "altatás" tényét.a jogtalan elvétel ugye a másik tényállási elem ...hát nem tudom de köszi az infó a továbbiakat és szívesen veszem ezután is:
2015. okt. 15. 03:59
 5/7 szántóvető ***** válasza:
márpedig magánindítványra indított bűncselekmény esetén lehetőség van megszüntetni az eljárást.ha jól tudom akkor az élettárs is hozzátartozónak számít.
2015. okt. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek szántóvető de lehet hogy ez esetben ha visszavonom hivatalból is megy.Persze tény hgy szükség volt a magánindítványra ,csak attól tartok ha vissza vonom vagy élek a mentelmi jogommal továb görgetik hivatalból :(
2015. okt. 20. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Szántóvető: te csak szánts és vess tovább, de én meg harminc éve vagyok jogász, egy kicsit jobban értek hozzá.

Amiket leírtál, akkora hülyeség, hogy az ellenkezője sem igaz.


1. Hol van itt magánindítványos bűncselekmény? Ha arra gondolsz, hogy hozzátartozó sérelmére elkövetett vagyon elleni bűncselekményről van szó, akkor olvasd el a Btk. 382.§-ában, vonakozik-e ez a rablásra. Megsúgom: nem.


2. Egyébként a Btk. 31. § (6) bekezdése röviden és egyszerűen, szó szerint csak annyit mond: a magánindítvány nem vonható vissza. Ezt a tőmondatot talán sikerülni fog egyedül is értelmezni.


3. Ami valószínüleg félrevihette jogi műveletlenséged, az az lehet, hogy a magánvádas ügyben viszont bármikor elejtheti a vádat magánvádló. Csakhogy a Be. 52. § (1) bekezdése szerint könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés esetén képviseli a vádat a magánvádló. Rablásért nem.

2015. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!