Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1986 januárjában bevonták az...

Nemzetes kérdése:

1986 januárjában bevonták az útlevelem, meg akarom tudni, hogy kinek, vagy minek köszönhetem ezt az inzultust. Van erre mód ennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
Ausztriai utazás előtt álltunk, és az egész család útlevelét bevonták! Valaki biztos feljelentett, hogy diszidálni akarunk, vagy valami hasonló. Jó lenne megtudni, hogy ki lehetett. Azóta a szóbajöhető személyek nagy része elhunyt, vagy külföldre költözött, de a lelki békém miatt mégis tudni akarom, ki volt az aki ennyire szeretett.

2015. júl. 21. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Igy, 30 ev utan ez valoszinuleg soha nem fog kiderulni - foleg ha a 'tettes' valoszinuleg mar meg is halt.
2015. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára Budapest Ők tudnak segíteni.
2015. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Utána nézek!
2015. júl. 21. 12:00
 4/10 anonim ***** válasza:
86-ban sima bemószerolás alapján már nem nagyon vontak be útlevelet. Valami másnak is kellett ott lennie.
2015. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tagadom, diszidálni akartunk, de erről csak néhányan tudtak és azok is közeli családtagok voltak. Már nem is él többsége, de azért tudni szeretném, kinek kerüljem el a sírját messzire, ha arra járok.
2015. júl. 21. 15:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma is elmennék, de sajna már öreg vagyok az újra kezdéshez. :( Sajnos, már nincs meg bennem az az elán, ami akkor volt. Ha akkor sikerül elhagynom az országot, talán másként alakul az életem. Ki tudja, lehet jobb, lehet rosszabb, de bizonyosan másként mint ahogy itthon. Már a kaland miatt is megérte volna.
2015. júl. 21. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsinyes dolog, s ha az eltelt 25 évben sem mentetek, akkor nem mindegy most már?
2015. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt ironikusan mondtam, nem pedig azért, hogy céltáblát állítsak az arra kiélezett embereknek. De úgy látszik, nem mindenki van berendezkedve a humoromra. :(
2015. júl. 21. 17:23
 9/10 A kérdező kommentje:

Válasz a 07-21 11:06 üzenet írójának!


Elküldtem az oldalról letölthető formanyomtatványt elektronikusan és postán is. Meg is válaszolták, hogy kb 3-4 hónap mire érdemben tudnak vele foglalkozni, mert annyi az érdeklődő. de megkapom a kért adatokat!

Köszönöm a segítségedet!!!

2015. aug. 22. 20:17
 10/10 anonim válasza:
Meglett a válasz???????
2020. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!