Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy működik a gyermekvédelmi...

Hogy működik a gyermekvédelmi törvény Svédországban? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem szabad a gyereket sem bántani, sem pofozni, mert ha egy szülő megteszi, elveszik tőlük. Viszont van néhány kérdés, amikre szeretnék válaszokat:


1. Ha már nem lehet pofozni vagy tockost adni a gyereknek nevelési célzattal, akkor hogy tudják megnevelni, hogy normális felnőtt legyen belőlük?

2. Ha a gyerek szemtelenkedik a szüleivel és valamelyikük megpofozza, amiből feljelentés lesz a vége, a gyerek nevelőszülőkhöz kerül.

a., Mi van, ha megbánta, amit tett és bevallja, hogy az egész provokáció volt és szeretne visszamenni az igazi szüleihez?

b., Mi van, ha a nevelőszüleivel is ugyanezt teszi és találhat másik nevelőszülőt?

3. A fiatalkorú bűnözőkkel tudnak valamit tenni? Bekerülhetnek a javítóba? (egyesek szerint a szülő hibája, hogy ilyenné váltak)

4. A szülők és a felnőttek hogy tudják megvédeni magukat? Pl. a gyerek azt hazudja, hogy megpofozták, akkor ilyen esetben mit tudnak tenni a szülők? És egy másik felnőtt, akit kiszemel egy gyerek és róla is hazudik? Van egy dán film (A vadászat), melyben egy kislány azt hazudta az óvóbácsiról, hogy molesztálta és ezt sokan el is hitték.


Ennyi jutott eszembe.



2015. okt. 20. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

mar az elso pontnal kiderult hogy totalisan sotet vagy...


Amugy meg Magyarorszagon sem szabad verni a gyereket.

2015. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem sötét.

Sok minden családi belüli erőszaknak számít, ha nem tetszik, ahogy beszélnek veled, az is.


Ezzel lehetnek, vannak is visszaélések.

Nem netes forrásból olvastam....

2015. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg tudnád fogalmazni pár mondatban nekem, hogy pontosan mi a bajod a Sharia Law kézlevágással büntető logikájával?
2015. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, nem ide akartam.
2015. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

"Ha már nem lehet pofozni vagy tockost adni a gyereknek nevelési célzattal, akkor hogy tudják megnevelni, hogy normális felnőtt legyen belőlük?"


Nem csak veréssel, bántalmazással lehet normális felnőttet nevelni. Rengeteg tisztességes, dolgos ember él, akiket csak jól neveltek, de sosem bántalmaztak.

2015. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!