Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e valamilyen kis kapu,...

Van-e valamilyen kis kapu, hogy megkaphassam a rendszeres gyermekvédelmi támogatást?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok korábban kaptam gyermekvédelmit, de most felsőoktatásba járok és így nem vonatkozik rám az 1997.éviXXXI.törvény (Gyvt.) 20.§ b pontja szerint, mert 18. éves korom előtt nem kaptam gyvt, mert a szüleim együtt voltak és ezért nem is járt volna.

Át szeretnék jelentkezni másik suliba, de így nem lesz meg a plusz pontom hozzá.

Van rá lehetőségem, hogy megkapjam?



2015. okt. 19. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

21 vagy így nem jár ..

és semmi köze ahhoz h együtt vannak a szüleid vagy sem

az egy főre jutó jövedelem a mérvadó ...

2015. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
25 éves korig járna, ha 18 éves korom előtt is kaptam volna gyvt-t, mert felsőoktatásba (nappali) járok (más törvény vonatkozik a felsőoktatásban tanulókra mint akik sima oktatásban diákok). Igen a keresetre jár de a kereset alapján jogosult vagyok mert ez 36000Ft. A szüleim keresete 18 éves korom előtt nem jogosított arra, hogy kapjam a gyvt-t, mert a keresetük együttvéve több volt, de elváltak és így a kereset alapján jogosult vagyok.Ha sima oktatásba (nappali) járnék akkor 23 éves korig járna és nem számítana, hogy 18 éves korom előtt kaptam-e vagy sem.
2015. okt. 20. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!