Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit tehetek?...

Ilyen esetben mit tehetek? (fizetési meghagyás)

Figyelt kérdés

Előre látom a választ:fizesd ki!

De először leírnám, miről is van szó pontosan:lakásszövetkezetnél keletkezett közös költség elmaradásom.(Ezen adósság tetemes részét anyám halálával örököltem).Na mármost, miután megtudtam hogy tartozásom van, elmentem az említett lakás szövetkezethez és részletfizetési megállapodást kértem, amit meg is kaptam.És emellett próbáltam adósságrendezési lehetőséget kérni (önkormányzattól), de mire ezt elintéztem volna, találtam munkát és így jövedelem mellett ezt már nem tudtam igénybe venni.az adósságot csak lassan tudtam törleszteni, de igyekeztem fizetni.Megvannak a csekkjeim a befizetésekről.

A fizetési meghagyásban azonban az szerepel a követelés rovatban, hogy a tartozásból egyetlen forintot sem törlesztettem, holott ez bizonyíthatóan nem felel meg a valóságnak!!Most újra állástalan vagyok, tehát megkapnám valószínűleg az adósság csökkentést, de hát az is időbe telik, ezek meg 15 napom belül követelik hogy fizessek be 70.000 Ft-ot! (Mert én biztos szarom a pénzt)....

Szeretném továbbra is a részletet fizetni, ahogyan eddig.Vagy pedig a jelenlegi követelésre részletet kérni(attól aki a fizetési meghagyás küldte, közjegyző).

Légyszi olyan írjon, aki valóban ért is hozzá!


1. Mik a lehetőségeim?(Egy összegben kifizetésen kívül, értelemszerűen).

2.Mit tehetek azzal szemben, hogy az eddigi törlesztéseimet gyakorlatilag letagadva, 0 Ft kifizetését állítják!

3.A lakásszöv.Anno mikor a részletfizetsét kérelmeztem, azt mondták, részükről így jó, 1,5 évem van törleszteni, de attól függetlenül lehet hogy mégis indítanak fizetési meghagyásos eljárást.És indítottak is, ez mennyire szabályos?a kettő ellentétben áll egymással!


Arra gondoltam, holnap bemegyek a lakásszövetkezethez, megbeszélem velük.a jogtanácsoshoz is elmennék,aki a lakásszövetkezetet képviseli az ügyben.Azon kívül az önkormányzathoz az adósságcsökkentésit végre megindítattni, és felhívnám a közjegyzőt aki a fizetési meghagyást írta, vele is megbeszélni.Plusz az önkormányzathoz is bemennék az ingyenes jogsegítőtől tanácsot kérni?Ez így jó lenne sorrendben?


Előre is köszönöm a segítséget! Sürgős!!!


2015. okt. 21. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
fizesd ki!
2015. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha nem mondod, hülyén halok meg.
2015. okt. 21. 21:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve érdemes-e békéltető testülethez fordulni?
2015. okt. 21. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden önkormányzat családsegítő szolgálatában van ingynes jogi tanácsadás. Kérdezd meg ott. Itt csak oltani fognak !


Ez egy hasznos tanács.

2015. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben utánanéztem és látom, hogy a tartozás megállapítása óta, 37500 ft-ot már befizettem.Ez törlesztés+aktuális költség vegyesen, nem túl sok, de nullának semmiképpen nem mondható.A részletfizetési megállapodás 1 évre szól,írásbeli szerződés.Jövő év júniusában járna le, abban benne van foglalva, hogy az alatt az egy év alatt a jogosult nem indíthat eljárást az adós ellen, tehát akkor hogyan mernek most mégis követelni a szerződés és a bizonyítható befizetések ellenére????
2015. okt. 21. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy hogy azt fogják mondani, hogy nem érkezett be a befizetésed hozzájuk, a könyvelőjük nem könyvelte le az eljárás beindításakor. Neked kell reklamálnod sajnos.
2015. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondj ellent, akkor vagy perré alakul, és a bíróságon elmondhatod, hogy részletfizetési megállapodásod van, ezért indokolatlanul indították az eljárást, vagy amikor a keresetet rakják össze, ők is rájönnek, hogy hibáztak, és nem lesz per.
2015. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!