Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook üzenet mennyire...

Facebook üzenet mennyire hiteles információ?

Figyelt kérdés

facebookon kaptam egy fenyegető levelet,hogy megleszek verve :) gondolom ez nem elég bizonyításra,és még én kerülnék rosszabb helyzetbe nem,ha feljelentést tennék?

Amúgy a facebook üzenet mért nem hiteles?

Bárki írhatja,bárki regisztrálhat azzal a névvel,képpel.

Feltörik a profilt..stb? vagy mért?foglalkoznak ilyen facebook üzenetekkel? vagy ez semmihez se elég?


2015. okt. 24. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp tartsd meg az üzeneted, ne töröld ki. Nem tudom, hogy működik, de szerintem szolgálhat bizonyítékul. Biztos van módszer arra, hogy kiderítsék, ki csinálta a fiókot, ki írta az üzenetet
2015. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nulla, semmi.
2015. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiteles önmagában, de azért ne töröld ki.


Egy darab ilyen levéllel nem foglalkozik a rendőrség.

Másra sem jutna idejük, mint iskolások összezördülései után kajtatni.

2015. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiteles, de ha véletlenül meg lennél verve, akkor talán segíthet a nyomozásban.
2015. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hiteles valami, ha azt közjegyző hitelesítette (esetleg még bíróság, de ilyesmivel nem foglalkoznak).


Egy FB üzenet kb annyira elfogadott, mint egy SMS üzenet. Hozzá lehet kapcsolni egy személyhez, de sose 100%, hogy azt ténylegesen ő küldte.


Mellesleg egy szimpla fenyegetés nem bűncselekmény, így azt legfeljebb kinyomtathatod, hogy legyen mivel kitörölni.

Ha ezt zaklatva, kényszerítve teszi, akkor esetleg lehet tenni valamit az ügyben, de általában ez magánvádas eljárás.


Ez a "feltörték a profilt" pedig olyan, mint mikor a kocsimmal elütnek valakit, én pedig arra hivatkozok, hogy azt ellopták. A rendőrt fogja ezt legkevésbé érdekelni, miközben visz előzetes letartóztatásra. (különben is a FB oldalán nyomon követhető, hogy ki honnan lépett be, és a közhiedelemmel ellentétben kiad adatokat)

2015. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!