Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engem büntetnek meg, ha...

Engem büntetnek meg, ha megölöm a betörőt egy íjjal, de nála nincs fegyver, viszont én figyelmeztettem?

Figyelt kérdés

Ha például azt látom, hogy egy betörő éppen a házamba akar bejutni, és feszegeti az ajtót, és én belülről odakiáltok, hogy például le foglak lőni, ha bejössz, vagy ilyesmi, de nem megy el, hanem mondjuk folytatja, és én beleeresztek egyet az íjammal, akkor engem vonnak felelősségre?

A kérdés pusztán elméleti. Tegnap ilyesmit álmodtam :)



2015. okt. 26. 13:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszolónak igaza van sajnos!


[link]


Olvasgass,vannak hajmeresztő dolgok.

2015. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

10: ott a gond, hogy a bunozo elete tobbet er mint a rendes tisztesseges torvenytisztelo ember tulajdona.


Aki mas jogat megserti, vagy megserteni keszul, es ez bizonysagot nyer az ne reszesuljon semmilyen jogvedelemben.

2015. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
12-es! Egyetértek. Ha mondjuk lefotózlak az utcán, mert a parlamentet fotózom ugyan, de te is rákerülsz a képre, akkor legyen jogod engem lelőni. Mert ügy megsértettem a jogaidat.
2015. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak nem sikerül (vagy szándékosan nem akarják) értelmezni mi is a jogos védelmi helyzet (bár #6 már leírta, így megpróbálkozom én is másképp).

Nem az egyéni szankcionálásra, "bosszúra" ad lehetőséget, csakis magára a jogtalan támadás megállítására! Jogtalan támadás az a folyamat (leegyszerűsítve), miközben vagyontárgyat próbálnak elvenni törvénytelenül, vagy személyt támadnak meg. Amint ez a folyamat véget ér (önként, vagy kényszer hatására), megszűnik a jogos védelmi helyzet is, így nem támadhatsz rá újból (illetve Be. alapján a bűncselekményen tetten ért személy feltartóztatható, de ne mossuk össze a két dolgot)

Vagyis az "önvédelem" addig tart, míg a támadó támadása folyik (akár vagyontárgy ellen).

2015. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

"10: ott a gond, hogy a bunozo elete tobbet er mint a rendes tisztesseges torvenytisztelo ember tulajdona."


Nem látom hol a gond. A bűnözőt börtönbe kell csukni és jól megnevelni, nem kinyírni.

2015. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"10: ott a gond, hogy a bunozo elete tobbet er mint a rendes tisztesseges torvenytisztelo ember tulajdona."


A kérdés jogos védelemről szól, de a kedvedért terjesszük ki minden helyzetre.

Neked nem lenne nyugodtabb a lelkiismereted egy gondos nyomozás után hozott igazságos ítélet esetén, mint Durr bele és kész!?

2015. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!