Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gumilövedékes fegyver hatása...

Gumilövedékes fegyver hatása a célpontra?

Figyelt kérdés

Mik a hatásai, milyen sérüléseket okoz egy 15mm-es gumi 100joule erővel kilőve mondjuk 3-om méterről?

Erről a fegyverről van szó: [link]

Ugye itt még a csőben van egy szűkítés is amin a gumilövedék átpréselődik.

Érdekelne, hogy ez mit csinál a célponttal. Vegyük külön:

- Mellkasra

- Fejre

- Nyakra

- Kézre

- Lábra

Találtam ilyen teszteket, ezek mennyire aktuálisak?

[link]

[link]

És végül érdemes e önvédelemre beszerzni?



2015. szept. 15. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Évek óta tartok gumilövedékes puskát. Helyesbítenék, éles lőfegyvert, gumilövedékkel.


Pár éve mikor megvásároltam életem első gáz és riasztófegyverét (RG-59), valami óriási csodát vártam tőle. Kipróbáltuk ismerőseimmel egymáson, és az a szomorú valóság, hogy a kutyadobáláson ill. levélalátéten kívül másra nem nagyon alkalmas. Ellenben a gumilövedék (szinte mindegy miből lövöd ki), egy fokkal jobb osztályozással illetném. Egy elszánt támadóval szemben NEM ÉR SEMMIT! Aki nem ért hozzá, az tarthat tőle, kutyák ellen még úgy-ahogy, de egy felbőszült c.ány bandánál akkor ér valamit, ha sikerül kilőnöd vele a támadók szemeit.


Otthonvédelemre egy dolgot tudok javasolni: legyél vadász!

2015. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ettől tartok én is, hogy nem elég erős. És főleg otthonvédelemnél, egy cigány bandánál, visszajönnek bosszút állni. Van bozótvágóm, tőröm, golfütőm stb hasznos kis szerszám azok eddigi véleményem szerint többet érnek.

Néztem videókat milyen a hatása, kb annyi, hogy odaver, biztos csíp és kellemetlen, de inkább csak felületi sérülést okoz, ami egy komolyabb támadót már nem állít meg, ellenben egy bozótvágóval.

Ökölvívó vagyok és a tesztek során arra jöttem rá, hogy puszta kézzel komolyabb sérülést tudok okozni... A gumilövedékes meg pont azokra az esetekre kellene, amikor nálam komolyabb támadók és vagy felvegyverkezve és vagy csoportosan támadnak.


Várom a további válaszokat!

2015. szept. 16. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha van lehetőséged és pénzed, akkor vadászvizsga, mint azt az előző válaszoló írta. Vegyél egy remington 7615-öt, azzal már tudsz hatékonyan védekezni nagyobb csoport ellen is. Azt a lőszert lövi mint az m4-es gépkarabély, ugyanolyan tár is megy bele (30-as), de ismétlő rendszerű, vagyis vadászengedélybe be lehet jegyezni. Hatékonyabb mint mondjuk egy remington 870-es pumpás shotgun mert annak 7+1 vagy 8+1 a tárkapacitása a legnagyobb, ennek meg 30 (de lehet a 100-as csigatárat is befogadja :D).

Hazai weboldalon még nem találtam, de ezen a német oldalon lehet kapni:

[link]

64 euroért szállítják le, behozatali engedélyre és személyazonosító okmányra van szükség, elvileg vám sincs mert eu-n belüli a szállítás.

Egyébként gumilövedékesből otthonvédelemre inkább keserű HDM 15-ös tárral. Ha vadászvizsgára és éles fegyverre nincs lehetőséged.

2015. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Bármelyikőtöket szívesen meglőlek a Zoraki R1 GG gumilövedékes revolveremmel. 6 lövés, 11 vagy 12 mm-es gumilövedék és 60-70 Joule energia.

Ha az nem lesz elég, utána fejbe lőlek titeket paprika tölténnyel gázpisztolyból is, amíg ki nem fogy a tár.


Ne haragudjatok de tényleg nem értem amit beszéltek: Persze egy golyós vagy sörétes vadászpuska lenne a legjobb lelőni egy bűnözőt aki megtámad, de az előbbi fegyverek is elég hatékonyak. Én már lefújattam magam gázspray-vel és meglőttek gumilövedékes pisztollyal is kipróbálásból és mindkettőt nagyon hatásosnak és durvának találtam.


A gumilövedékesek között is vannak pont úgy különbségek, mint az éles fegyverek között! Nem mindegy hogy .22-es kaliberű kispuskával lőnek meg, vagy .30-06-os golyós vagy 12-es sörétes vadászpuskával slug- vagy buckshottal. Pont ugyanígy vannak különbségek a gumis és gázos fegyverek között is. Van ami hatékony köztük és van ami nem.

2015. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Leírásban belinkeltem a fegyvert. Ez talán revolverek közül a 2. legerősebb most nálunk. Az onesta erősebb ennél. Néztem róla videó teszteket, csak felületi sérüléseket okoz. Oké távolabbra hat mint az ököl, de én például ökölvívó vagyok és tudok akkorát ütni, hogy eltörjem valakinek az arccsontját, az meg picivel hatásosabb főleg, ha állcsúcsra megy akkor könnyen padlózás lehet a vége. És nem 6 van egy tárban hanem ha kell 50. És előnye a gumilövedékessel szemben, hogy ha valaki lőfegyvert vesz elő és elszánt a támadó akkor komolyabb támadást intézhet ellenünk, mintha csak puszta ököllel lennénk. Például ha valaki nekem ront egy lőfegyverrel és nem tudok menekülni akkor biztosan megpróbálom leszúrni vagy egy féltéglával kidobni a fogait.

Gumilövedékes fegyver elsősorban szerintem nem az átlagos támadók ellen kellene, hogy védelmet nyújtson mert azok ellen ott az ököl, hanem a nagy kaliberű bűnözők ellen. Például a fekete sereg emberei nem riadnak vissza a lőfegyver látványától, volt, hogy éles lőfegyveresnek neki mentek puszta kézzel, igaz az egyik meghalt, de így is majdnem elvették tőle. Ha gumilövedékes lett volna nála biztosan agyonverik.

És mellesleg ökölnél a jogi következmények is sokkal barátságosabbak.

A paprika spray vagy gáz riasztó már más kérdés azt kipróbálnám lehet többet ér mint a gumis.

2015. okt. 2. 14:18
 6/6 anonim válasza:

Beszélnek itt össze meg vissza.

4 centi bútorlapot átvitt az én gumilövedékesem. Ez már az az erő, ami bordát is tör.

febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!