Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok csinálni, ha az...

Mit tudok csinálni, ha az eladó azt hazudta, hogy az elszakadt cipőt csak megjavítják és nem adják vissza az árát? (Alul kifejtve)

Figyelt kérdés
4 hónapja vásároltam egy márkás (de silány minőségű...) cipőt egy budapesti cipőboltban. A cipő szövet volt és a normális hordástól belül kiszakadt, visszavittem, természetesen, mint az lenni szokott továbbították kivizsgálásra, hogy arra hivatkozva ne kapjam vissza az árát. Viszont volt egy érdekes eset a boltban. A pénzem nyilván sose fogom látni, de volt egy eset, ami miatt gondolkozok, hogy be fogok írni a panaszkönyvbe, ha ennek lehet következménye. Amikor visszavittem a cipőt az eladó egyből tudta, hogy a termék a hibás és nem én hordtam rosszul. Felajánlotta, hogy kijavítják, amire azt válaszoltam, hogy ezt nem lehet kijavítani, felajánlotta még, hogy van csere, több opció nincs. Nem vagyok jogász, de már itt érdekes volt a dolog, mert én úgy tudom, hogy visszakérhetem a pénzem. Kinyomtatta a lapot, amit alá kellett volna írnom, gyorsan oda nyomta elém, hogy véletlenül se olvassam el, de én bele olvastam és a lapra is le volt írva, hogy a vásárló kérheti a pénz kifizetését. Rámutattam, hogy ez meg mi? Mire válaszolta, hogy az ő gépén nincs ilyen opció, de ő nagyon segítőkész, mindjárt kilép és visszalép hátha lesz ilyen opció. Természetesen aztán megjelent az az opció, hogy pénzvisszafizetés és azzal az opcióval továbbította kivizsgálásra. Egyértelmű volt számomra, hogy át akart vágni, gondolom őket is lecseszik, ha vmit visszavesznek vagy jutalékcsökkentést kapnak, nem tudom, ez nem az ő hibája, hanem az üzleté véleményem szerint. Mégis megpróbáltak átvágni engem és belehazudtak az arcomba, hogy csak javítás és csere van. A véleményetekre vagyok kíváncsi. Ki fog jönni pár nap múlva az eredmény, kitalálják, hogy esőben hordtam stb. (ami persze nem igaz) a cipőt és visszakapom szakadtan, a pénzem nem látom, de arra gondoltam, hogy amikor bemegyek a cipőért és ezt szóvá teszem nekik és mondom nekik, hogy beírok a panaszkönyvbe, mert átvágtak, akkor elképzelhető, hogy visszaadják a pénzt? Jogilag milyen következménye lehet ennek, ha beleírok a panaszkönyvbe? Egyáltalán ez az átverés súlyos dolognak számít? Köszönöm a segítségeteket!

2015. okt. 29. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Apám mit sírsz? Életben nem volt és nem lesz olyan aki visszafizeti 4 hónap után az árát!!!!!!!!!

"Felajánlotta, hogy kijavítják, amire azt válaszoltam, hogy ezt nem lehet kijavítani, felajánlotta még, hogy van csere, több opció nincs." Miért nem fogadtad el a cserét?!?!?!

2015. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően a termék javítása a feladat. ha ez nem lehetséges, akkor kicserélik egy másikra. Ha nem lehet már kapni ilyet, akkor visszaadják a vételárat.


Ez fog történni.


A többinek semmi jelentősége.

Ha megállapítják, hogy a te hibád miatt ment tönkre idő előtt a cipő, akkor nem jár semmi. Ilyenkor neked jogod van saját költségen bevizsgáltatni a terméket, majd, ha ez a vizsgálat a te javadra döntene, polgári perben kérni a termék javítását, cseréjét.

2015. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: "polgári perben kérni a termék javítását, cseréjét." Igen, aztán ha bukja a pert, akkor fizetheti a perköltséget? Mert a perhez ügyvédet is kell fizetnie a kérdezőnek, meg miniumum 1 szakértőt aki megvizsgálja neki a cipőt. Annyit az egész nem ér.
2015. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Nem kérhettem a javítást/ cserét automatikusan, ugyanúgy továbbították volna kivizsgálásra előtte, de a kimenetele nem a visszafizetés lett volna.
2015. okt. 29. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:

# 3


Persze, de attól még ez a szabály. :-)

És ez a szabály vonatkozik például egy gépkocsira is, ahol már egészen más nagyságrendű kárról is beszélhetnénk.

2015. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mit lehet tenni, de én úgy szeretném megoldani, hogy beírok a hazugság miatt a vásárlók könyvébe, a kérdés arra irányul, hogy ez mennyire hatná meg őket? Vajon visszafizetnék-e?
2015. okt. 29. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit nem tudsz azon felfogni, hogy NEM FIZETIK VISSZA? Nem így működik, hogy eldöntöd mi legyen!

"amire azt válaszoltam, hogy ezt nem lehet kijavítani"

Ezt se te döntöd el.

Pénzvisszafizetés a legutolsó opció, amire csak akkor kötelezhetőek, ha az ezt megelőző intézkedések nem lehetségesek. Ezek a javítás, csere, értékcsökkenés kifizetése.

2015. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!